Reģistratūra: +371 67 607 243

Rīgas 2. slimnīca

vienīgā traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca
Daugavas kreisajā krastā

Rīgas 2. slimnīca

vienīgā traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca
Daugavas kreisajā krastā

Reģistratūra: +371 67 607 243

Rīgas 2. slimnīca

vienīgā traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca
Daugavas kreisajā krastā

Rīgas 2. slimnīca

vienīgā traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca
Daugavas kreisajā krastā

Rīgas 2. slimnīca

Rīgas 2.slimnīca ir izveidota 1959.gada 29.aprīlī. 1980. gadā slimnīcu uzsāk vadīt sertificēts veselības aprūpes ārsts, traumatologs, ortopēds Jānis Petronis.

Saskaņā ar Rīgas pilsētas pašvaldības tiešās līdzdalības kapiltālsabiedrības izvērtējumu, kas apstiprināts ar Rīgas domes 15.12.2015. lēmumu Nr. 3345, SIA "Rīgas 2. slimnīca" vispārējais stratēģiskais mērķis ir sniegt stacionāros un ambulatoros (tai skaita veselības aprūpe mājās) veselības aprūpes pakalpojumus un sociālā darba pakalpojumus Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā un veicināt Rīgas pilsētas iedzīvotāju veselīgu dzīvesveidu.

2004.gada 1.novembrī  Rīgas 2.slimnīca tiek reģistrēta komercreģistrā  kā  Rīgas pašvaldības sabiedrība ar ierobežotu atbildību, 2016.gada 11.janvārī – SIA „Rīgas 2.slimnīca”.

Sākot ar 2015.gadu, slimnīcā funkcionē 94 pacientu gultas. No tām 40 - traumatoloģijas, 36 - ortopēdijas, 4 - intensīvās terapijas un 14 - aprūpes gultas.

2001. gadā slimnīca ir sertificēta Veselības statistikas un medicīnas tehnoloģiju aģentūrā, tā atbilst Ministru kabineta 2009. gada 20. janvāra noteikumiem Nr.60 “Noteikumi par obligātajām prasībām ārstniecības iestādēm un to struktūrvienībām”.  

2003. gada pirmajā ceturksnī tiek ieviesta jaunākā medicīnas tehnoloģija Eiropā - navigācijas sistēma Orthopilot. Intensīvās terapijas nodaļa apgādāta ar jaunākās tehnoloģijas medicīnisko aparatūru, invazīvā ķirurģija tiek veikta piecās operāciju zālēs, rentgena kabinets aprīkots ar digitālajām tehnoloģijām, rehabilitācijas un fizikālās terapijas nodaļa paātrina ārstnieciskā procesa norisi, visu diennakti pacientu iekšējās vides izmeklējumus nodrošina klīniski-diagnostiskā laboratorija.

Klientu sensitīvo datu uzglabāšana, analīze tie veikta medicīniskās informātikas un statistikas nodaļā, grāmatvedībā.

Virtuves blokā tiek gatavots ēdiens pacientiem un darbiniekiem. Klientu un pacientu garīgās veselības uzlabošanai tiek piedāvāta kapela ar  dievkalpojumiem. Informācijas pieejamību nodrošina  bezvadu internets, televīzija.

Slimnīcā ir konsultatīvā poliklīnika, kur konsultācijas un pakalpojumus sniedz kvalificēti speciālisti -  traumatologi, ortopēdi, ginekologs, kardiologs un neirologs, galvas sāpju speciālists. Kaulu blīvums tiek  noteikts osteoporozes diagnostikas kabinetā, kur  papildus var saņemt ārsta konsultāciju ar  profilaktisko pasākumu programmu kaulu veselības saglabāšanai un uzlabošanai. Tiek piedāvāti dienas stacionāra pakalpojumi un  mājas aprūpe. Ir solārijs, bufete.

Slimnīcas vēsture

Ēka, kurā pašlaik ārstniecisko darbību veic Rīgas 2.slimnīca, celta 1911.gadā. Vispirms šeit bijis pansionāts trūcīgajiem Rīgas iedzīvotājiem, vēlāk vairākus gadus darbojies kara hospitālis. Kopš 1959.gada gaišajā, piecstāvu celtnē rit mūsu slimnīcas nemierīgā ikdiena. Ēkai saglabāts vēsturiski ārējais veidols. Telpas rekonstruētas, to izvietojums mainīts. Veikti daudzi pārveidojumi, lai sekmīgi varētu strādāt mediķu kolektīvs un labi justos pacienti.

Slimnīcā daži darbinieki strādā no tās dibināšanas dienas. Ārstes Skaidrītes Šūtavas stāstījumos gūtas interesantas ziņas par slimnīcas darbību no tās pirmsākumiem. Pirmais galvenais ārsts bijis profesors Vilis Purmalis, kurš  piemērojis ēkas telpas slimnīcas vajadzībām. Ārstniecību turpinājis attīstīt otrs  galvenais ārsts Filips Sagalovskis. No slimnīcas atvēršanas dienas līdz aiziešanai pensijā, šeit strādāja viena no slavenākajām terapeitēm Latvijā - Skaidrīte Valdovska, kuras darbu atzinīgi vērtēja gan valdība, gan  pacienti.

Medicīnas studentu praksi vadījis pasaulē pazīstamais  profesors Eduards Žeidurs. Profesors ieviesis elastīgas un saspriegtas konstrukcijas traumatoloģijā un ortopēdijā, publicējis ap 100 zinātniskajiem darbiem. Slimnīcā praktizējuši un vēlāk par vadošiem darbiniekiem medicīnas jomā kļuvuši vairāki mūsu bijušie ārsti. Piemēram, Artūrs Blaus, Andrejs Skaģeris, Zigmunds Kovaļčuks, Valdis Zatlers, Valdis Andersons un citi.

Pašreizējais slimnīcas vadītājs - veselības aprūpes speciālists un traumatologs, ortopēds Jānis Petronis nesavtīgi veicina  slimnīcas ārstniecisko pakalpojumu kvalitāti un pacientu aprūpi. Viņa vadībā ēkā iebūvēti lifti, lai nodrošinātu pacientu pārvietošanos ar kustību traucējumiem, tiek piedāvātās divvietīgas palātas ar gaisa pieplūdes, izplūdes regulāciju, atjaunots slimnīcas vecais parks, panākta trolejbusa pieturas iekārtošana netālu no slimnīcas. Klientiem tiek piedāvāts solārijs, fizkultūras zāle, bufete, internets un televīzija. 

Mēs sadarbojamies:

Dokumenti

Vispārēji slimnīcas dokumenti

​​​

Rīgas 2. Slimnīcas finanšu rādītāji

​​