Pasaules traumu dienā traumatologs, ortopēds aicina būt piesardzīgākiem - Rīgas 2.slimnīca
Attēlam ir ilustratīva nozīme. Avots: pexels.com

Pasaules traumu dienā traumatologs, ortopēds aicina būt piesardzīgākiem

17.10.2022. | Rīgas 2.slimnīca

17. oktobris ir Pasaules traumu diena. Jo īpaši šodien Pasaules Veselības organizācija un medicīnas iestādes vērš uzmanību būt piesardzīgākiem un izvairīties no ievainojumiem un miesas bojājumu gūšanas.

Ik nedēļu mūsu traumpunktā pēc palīdzības vēršas teju 300 pacientu, no kuriem ap 60 personu tiek atvestas ar neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādi. Novērots, ka aptuveni 1/3 pacientu traumējušies alkohola reibumā. Ap 40 pacientu ik nedēļu tiek stacionēti.

Sertificēts Rīgas 2. slimnīcas traumatologs, ortopēds dr. Andulis Zellāns komentē: “Aicinu ikvienam būt piesardzīgam un izvērtēt riskus, neapdomīgi rīkojoties ar elektroierīcēm vai pārgalvīgi sportojot! Būtiski ir uzturēt sevi labā fiziskā formā, atrodot līdzsvaru starp fiziskajām aktivitātēm, atpūtu un veselīgu uzturu. Diemžēl pacienti, kuri krituši, kāpjot pa trepēm, steidzoties ar elektroskrejriteni, paslīdot uz slidenām rudens lapām, krituši no augstuma, iezāģējuši sev remontdarbu laikā vai seniori, kuri elektrības taupības nolūkos pārvietojušies tumšās telpās un lauzuši gūžu, ir mūsu skaudrā ikdiena. Ja ir gūta trauma, mēs palīdzēsim atgūt kustību brīvību!”

Uzticiet rūpes par veselību Rīgas 2. slimnīcas speciālistiem!

SIA “Rīgas 2. slimnīca” ir veselības aprūpes kapitālsabiedrība. Galvenais darbības virziens ir kustību balsta sistēmas slimību ārstēšana un rehabilitācija, kā arī neatliekamā medicīniskā palīdzība smagu skeleta traumu gadījumos un plānveida ortopēdiskā ārstniecība dažādu skeleta un locītavu slimību gadījumos.