Konsultatīvās poliklīnikas virsmāsa: vislielāko gandarījumu rada pateicīgs un apmierināts pacients - Rīgas 2.slimnīca
Marina Kovaļevska, Rīgas 2. slimnīcas Konsultatīvās poliklīnikas virsmāsa, ārsta palīgs. Attēls: VIAA fotoarhīvs.

31.07.2023. | Rīgas 2.slimnīca

“Šajā profesijā ir jāstrādā gan ar prātu, gan ar sirdi, kā arī jābūt vēlmei palīdzēt cilvēkiem,” tādu ieskatu ārsta palīga darba gaitās portālam “Profesiju pasaule” sniedz Marina Kovaļevska, Rīgas 2. slimnīcas Konsultatīvās poliklīnikas virsmāsa.

M. Kovaļevska savu karjeru saistījusi ar medicīnu, apgūstot ārsta palīga un māsas profesiju. Pirmā medicīnas iestāde, kur jaunā speciāliste uzsāka darba gaitas 2009. gadā, bija Rīgas 2. slimnīca, kur dienu dienā strādāja Uzņemšanas nodaļā, bet jau trīs gadus pilda Konsultatīvās poliklīnikas virsmāsas pienākumus.

Ir ļoti svarīgi strādāt komandā, jo pacienta veselības stāvoklis ir atkarīgs no katra veselības aprūpes speciālista līdzdalības un iesaistes. Savstarpējā sadarbība, komunikācija un cieņa – tas ir ceļš uz kopīgā mērķa sasniegšanu un izaugsmi,” tā komentē M. Kovaļevska.

Ārsta palīga profesionālā kompetence ietver slimību diagnostiku un ārstēšanu, profilaktisko pasākumu nodrošināšanu un pacientu informēšanu. Speciālists sadarbībā ar kolēģiem sniedz medicīnisko palīdzību un spēj rast risinājumus kritiskās un neprognozējamās situācijās, kā arī plāno, organizē un vada savu un kolēģu darbu. Papildus virsmāsa nodrošina poliklīnikas darbu, rūpējoties par pozitīvas atmosfēras uzturēšanu gan komandā, gan apmeklētāju vidū, jo no tā ir atkarīgi darbinieku darba apstākļi un pacientu apmierinātība.

“Man gandarījumu un prieku darba procesā rada kādas nestandarta situācijas atrisināšana, palīdzot pacientam, kurš pēc tam uzsmaida un pasaka “paldies!”. Piemēram, pēc injekcijas vai asins analīžu ņemšanas pacients pasaka: “Vai, cik jums ir viegla roka, nemaz nesāpēja!” Pateicīgs un apmierināts pacients rada vislielāko gandarījumu,” tā uzsver Konsultatīvās poliklīnikas virsmāsa.

M. Kovaļevska uzmundrina kolēģus, atgādinot sava aroda misiju: “Jā, mūsu izvēlētā profesija nav viegla, jo mēs ikdienā saskaramies ar pacienta sāpēm, pārdzīvojumiem, zaudējumiem, mums pašiem ik pa laikam ir grūti, nav spēka un esam noguruši, bet mums ir jāatceras, kāpēc mēs izvēlējāmies kļūt par mediķiem! Mēs esam tie, kuri ir blakus pacientam, un tikai cilvēki ar lielu un atvērtu sirdi var palīdzēt līdzcilvēkiem!

Rakstura īpašības un prasmes, lai labi veiktu darbu:

• Iejūtība un empātija, labas komunikāciju prasmes.
  • Ļoti labas profesionālās zināšanas un vēlme profesionāli pilnveidoties.
  • Prasme ātri pieņemt lēmumu un precīzi rīkoties ekstremālās situācijās.
  • Spēja uzņemties atbildību par savas profesionālās darbības rezultātiem.
  • Prasme ikdienā strādāt paaugstinātas intensitātes apstākļos.

Rīgas 2. slimnīcas Konsultatīvajā poliklīnikā, Ģimnastistikas ielā 1, 2. stāvā, katru darba dienu ir pieejami dažādi maksas un valsts apmaksāti veselības aprūpes pakalpojumi, ko sniedz kvalificēti speciālisti:

Specializētajā slimnīcā ir vairākas medicīnas personāla vakances. Uzziniet jau tagad!