Mūžībā devies ķirurgs, ortopēds Kristaps Keggi - Rīgas 2.slimnīca
Prof. Kristaps Keggi, izcilais latviešu ķirurgs ortopēds, Attēls: LETA, Zane Bitere

Mūžībā devies ķirurgs, ortopēds Kristaps Keggi

06.07.2023. | LĀB, Rīgas 2. slimnīca

Mūžībā devies izcilais latviešu ķirurgs ortopēds Kristaps Juris Keggi (09.08.1934. – 04.07.2023.) – Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) Goda biedrs, Latvijas Zinātņu akadēmijas Goda loceklis, Rīgas Stradiņa universitātes un Latvijas Universitātes goda doktors, mecenāts medicīnā, izglītībā, sportā un kultūrā.

Prof. K. Keggi ir starptautiski atzīts eksperts gūžas un ceļa locītavas endoprotezēšanas operācijās, veicot gandrīz 20 000 operāciju, un sniedza milzīgu ieguldījumu Latvijas medicīnā, it īpaši ortopēdijā, saņemot par to Triju Zvaigžņu ordeni 1995.gadā.

Profesors bija izveidojis un līdzfinansējis Keggi-Kimball un profesora Kristapa Keggi fondu starptautiskai ortopēdiskai izglītībai, norāda LĀB. Pateicoties šim finansējumam, ASV stažējušies apmēram 300 stipendiāti no Latvijas un citām valstīm. Tostarp, arī Rīgas 2. slimnīcas traumatologi, ortopēdi ir skolojušies pie izcilā ārsta, profesora K.Keggi.

Rīgas 2. slimnīca izsaka visdziļāko līdzjūtību ģimenei, tuviniekiem un kolēģiem!