Gada balvu medicīnā par mūža ieguldījumu saņem Jānis Petronis - Rīgas 2.slimnīca
Gada balva par mūža ieguldījumu medicīnā – Jānim Petronim. Foto: Ģirts Miksons:

Gada balvu medicīnā par mūža ieguldījumu saņem Jānis Petronis

22.03.2024. | Rīgas 2.slimnīca

Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) rīkotā “Gada balva medicīnā” svinīgā ceremonija šogad notika jau 14. reizi. Nozīmīgāko no balvām – par mūža ieguldījumu medicīnā – šogad saņēma divas izcilas personības: Rīgas 2. slimnīcas traumatologs, ortopēds un veselības aprūpes vadības ārsts Jānis Petronis, kā arī kardiologs, zinātnieks prof. Ivars Siliņš.

Ceremonijā tika pasniegta 21 balva, tostarp AS “Grindeks” augstākais apbalvojums D.H. Grindeļa balva, kā arī AS “Olainfarm” specbalva “Iedvesma”, žurnāla Ārsts.lv un “Ievas veselība” speciālbalvas.

Izcilais ārsts Jānis Petronis darba gaitas uzsācis Gulbenes slimnīcā (1970), bijis ilggadējs Rīgas 2. slimnīcas vadītājs un valdes priekšsēdētājs (1980 – 2019). Ieviesa ceļa locītavas endoprotezēšanas operāciju ar kinemātiskās datornavigācijas sistēmu “Orthopilot (2003). Vairāku publikāciju autors. LĀB Goda biedrs kopš 2014. gada. Apbalvots ar IV šķiras Triju Zvaigžņu ordeni (2000). Saņēmis Rīgas Gada balvu sociālajā nozarē (2016), Rīgas domes Atzinības rakstu un piemiņas balvu par inovatīvu metožu pielietošanu medicīnā, sabiedrības veselības veicināšanu un Rīgas medicīnas nozares popularizēšanu pasaulē (2019).

Savā uzrunā pasākuma dalībniekiem Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs teica: “Šodien jūs esat šeit, lai atskatītos uz aizvadīto gadu, lai godinātu labākos no labākajiem. Šodien mēs visi esam šeit, lai teiktu paldies mūsu mediķiem par pašaizliedzīgo darbu, ko jūs ikdienā darāt, lai palīdzētu līdzcilvēkiem. Man jāsaka jums arī paldies gan par jūsu iejūtību pret pacientiem, gan par to, ka pie ārsta vai zobārsta vairs nav tik bailīgi iet kā kādreiz.”

Mums vēl visiem ir daudz kopā darāms, lai veselības aprūpes sistēma mūsu valstī būtu labāka un pieejamāka. Bet jau šobrīd, kad mēs runājam par mūsu veselības aprūpi, kad mēs runājam par mūsu medicīnu, mums ir tiesības runāt par to, lai vide, kurā jūs strādājat, būtu drošāka, lai jūs justos droši, sarunājoties un ārstējot pacientus un lai pacientiem būtu iespēja saņemt maksimāli plašu informāciju par to, kāda veida ārstniecība ir nepieciešama.”

Par “Gada balvu medicīnā”

Pirmo reizi “Gada balva medicīnā” tika pasniegta 2008. gadā. Ar katru gada šī balva kļuvusi arvien nozīmīgāka un pašlaik tā ir veselības aprūpes nozares gada nozīmīgākais pasākums. Šajos gados strauji pieaugusi arī sabiedrības iesaiste un pašlaik cilvēki savus pieteikumus sūta pat no ārzemēm, vēloties godināt labākos no labākajiem mediķiem. “Gada balvas medicīnā” balsojumā 2023. gadā piedalījās 10 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju un balva tika pasniegta 15 nominācijās. “Gada balvas medicīnā” statuetes “Dzīvības asns” autors ir metālmākslinieks Armands Jēkabsons.