Papildināts. Gripas epidēmija: pacientu apmeklējuma laikā aicina ievērot piesardzības pasākumus - Rīgas 2.slimnīca
Pacientu apmeklējuma laikā ieteicams lietot sejas masku. Attēlam ir ilustratīva nozīme. Avots: pexels.com.

22.01.2024. | Rīgas 2.slimnīca

Atbilstoši Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) paziņojumam no š.g. 12. janvāra valstī ir izsludināta gripas epidēmija. Apmeklējot Rīgas 2. slimnīcā stacionētos pacientus, viesi aicināti ievērot preventīvos pasākumus, tostarp lietot medicīnisko sejas masku un dezinficēt rokas pirms kontakta.

Augšējo elpceļu infekciju izplatības laikā piederīgie aicināti ievērot piesardzības pasākumus, tādējādi parūpējoties par pacientu drošību.

SIA “Rīgas 2. slimnīca” 22.01.2024. rīkojums Nr. 009 “Par epidemioloģiskās drošības prasībām gripas epidēmijas laikā” nosaka šādus pacientu apmeklējuma ierobežojumus:

1. Vienlaikus pacientu var apmeklēt viena persona.

2. Visu apmeklējuma laiku viesim pareizi jālieto medicīniskā sejas maska (ja apmeklētājam nebūs pieejama, tiks nodrošināta nodaļā).

3. Pacientu apmeklējuma laiks tiek noteikts darba dienās no plkst. 15:00 līdz 19:00, brīvdienās no plkst. 14:00 līdz 16:00, nepārsniedzot 15 minūtes.

4. Apmeklētāju drīkst pavadīt viena persona, ja nepieciešams asistents vai ir citas medicīniskās indikācijas.

5. Apmeklējums ir aizliegts personām ar elpceļu slimības pazīmēm.

Lūdzam neapmeklēt tuviniekus slimnīcā, ja ir novērojami augšējo elpceļu infekciju simptomi. Medicīnas iestādē var tikt noteikti papildus epidemioloģiskie ierobežojumi.

Arī nākot uz vizīti poliklīnikā vai meklējot neatliekamo medicīnisko palīdzību Uzņemšanas nodaļā / traumpunktā, lūdzam ierasties ar ne vairāk kā vienu pavadošo personu.

SPKC ir publicējis gripas, Covid-19 un citu akūtu augšējo elpceļu infekciju profilakses pasākumus, lai ierobežotu to izplatību, tostarp ievērot roku higiēnu (bieži mazgāt un/vai dezinficēt rokas), nepieskarties ar netīrām rokām sejai, bieži vēdināt telpas u.c.

Rūpēsimies par savu līdzcilvēku veselību!