Pasaules veselības dienā traumatologs, ortopēds vērš uzmanību kaulu un locītavu veselībai - Rīgas 2.slimnīca
Foto: dr. Jānis Keselis. Attēlam ir ilustratīva nozīme.

07.04.2023. | Rīgas 2.slimnīca

Ik gadu 7. aprīlī tiek atzīmēta Pasaules veselības diena. Šogad tā iezīmē Pasaules Veselības organizācijas (PVO) 75. gadskārtu, tā atskatoties uz sabiedrības veselības veicināšanas sasniegumiem, kas pēdējo desmitgažu laikā ir uzlabojuši dzīves kvalitāti.

“Mums katram pašam ir svarīgi parūpēties par savu veselību un labsajūtu. Līdz ar pavasara sākšanos varam vairāk kustēties un uzturēties saulē, lai bagātinātu organismu ar D vitamīnu, kam ir svarīga loma arī kustību un balsta aparāta pareizai darbībai. Novēlu ikvienam mijiedarbībā ar pozitīvām emocijām atrast un ievērot līdzsvaru starp ikdienas darba slodzi un veselīgu, kustīgu dzīvesveidu,” tā aicina dr. Jānis Keselis, sertificēts traumatologs, ortopēds, Rīgas 2. slimnīcas Ārstniecības bloka vadītājs, 3. nodaļas vadītājs.

PVO darbības mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību cīņai ar dažādām veselības problēmām. Tādēļ ir noteiktas gadskārtējas dienas, kurās starptautiskā līmenī konkrētie jautājumi tiek īpaši akcentēti, tādējādi gūstot plašāku sabiedrības ievērību. 7. aprīlī tiek atzīmēta Pasaules veselības diena, kas veltīta globālai izpratnei veselības problemātikā.