Rīgā un tās apkārtnē norisināsies visaptverošas valsts aizsardzības mācības “Namejs 2023” - Rīgas 2.slimnīca
24/7 neatliekamā medicīniskā palīdzība traumatoloģijā
Noris valsts aizsardzības mācības “Namejs 2023”. Attēls: Aizsardzības ministrija.

Rīgā un tās apkārtnē norisināsies visaptverošas valsts aizsardzības mācības “Namejs 2023”

25.09.2023. | Zemessardzes 1.Rīgas brigādes Komunikācijas daļa

No 25. septembra līdz 1. oktobrim Rīgas pilsētā, Ropažu novadā, Ķekavas novadā un Mārupes novadā norisināsies  visaptverošas valsts aizsardzības mācības “Namejs 2023”.

Mācību laikā Zemessardzes 1. Rīgas brigāde sadarbībā ar Valsts policiju, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Rīgas pašvaldību un tās kapitālsabiedrībām, Rīgas pašvaldības policiju, Rīgas brīvostas pārvaldi, Valsts vides dienestu, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu un komersantiem pilnveidos un stiprinās spēju veikt uzdevumus valsts apdraudējuma gadījumā.

Jau ziņots, ka no 5. septembra līdz 2. oktobrim visā Latvijā notiek Nacionālo bruņoto spēku organizētās visaptverošas valsts aizsardzības mācības “Namejs 2023”.

Reaģējot uz mainīgajiem drošības izaicinājumiem, Latvijas valsts aizsardzības sistēmai jābūt visaptverošai un jābalstās visas sabiedrības un valsts institūciju gatavībā pārvarēt krīzi, kā arī noturībā pret ārējo ietekmi. Visaptveroša valsts aizsardzības sistēma, ietver ne tikai valsts aizsardzības jomas vai valsts pārvaldes institūcijas, bet arī privātā sektora pārstāvjus, uzņēmumus, nevalstiskās organizācijas, iedzīvotājus un citas personas. Visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas mērķis ir sekmēt valstiski svarīgu funkciju darbību plānošanas, koordinēšanas un partnerības sistēmas izveidošanu starp valsts institūcijām, kā arī privāto sektoru, nevalstiskajām organizācijām un iedzīvotājiem. Praktiskais visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas uzdevums ir katrai valsts institūcijai noteikt konkrētus uzdevumus un lomu valsts aizsardzībā.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 60 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, ar atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību.

Iedzīvotāju ievērībai!

Mācību ietvaros notiks zemessargu un militārās tehnikas pārvietošanās pa koplietošanas ceļiem, kā arī tiks izmantota mācību munīcija, kas rada skaņu, bet neapdraud apkārtējos cilvēkus. Aicinām iedzīvotājus neuztraukties redzot karavīru un zemessargu pārvietošanos ārpus militārajiem poligoniem un vienību izvietojumiem, tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu, kā arī ar sapratni izturēties pret iespējamajiem satiksmes kustības īslaicīgiem ierobežojumiem, kas var rasties militārās tehnikas pārvietošanās laikā pa autoceļiem. Pēc mācībām mācību norises vietas tiks sakoptas.

Aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai par mācību norisi Latvijas novados Nacionālo bruņoto spēku  sociālo tīklu kontos, kā arī Nacionālo bruņoto spēku tīmekļa vietnē www.mil.lv.

Sargājam Latviju kopā!