Rīgas 2. slimnīca – iekļaujoša darba vieta ukraiņu speciālistiem - Rīgas 2.slimnīca

Rīgas 2. slimnīca – iekļaujoša darba vieta ukraiņu speciālistiem

24.02.2023. | Rīgas 2.slimnīca

Solidarizējoties ar ukraiņu tautu, Rīgas domes (RD) kapitālsabiedrība SIA “Rīgas 2. slimnīca” ir sniegusi atbalstu Ukrainas pilsoņiem, piedāvājot vairākas vakances mediķiem un ar ārstniecību nesaistītam personālam. Šobrīd komandā ir septiņi kolēģi, kas ir sekmīgi integrējušies komandā un palīdz rūpēties par rīdzinieku veselību.

Traumatoloģijā un ortopēdijā specializētajā slimnīcā strādā trīs ukraiņu ārsti: traumatologi, ortopēdi, anesteziologs, reanimatologs, trīs vispārējās aprūpes māsas un apkopēja. Ukraiņu kolēģi apgūst latviešu valodu, iesaistās saliedējošās aktivitātēs.

J. Budajeva: šeit jūtos kā mājās

Vispārējās aprūpes māsa Jūlija Budajeva (Yuliia Budaieva) ieradusies Rīgā no Kramatorskas, Doņeckas apgabala. Viņa bija pirmā kolēģe no Ukrainas. J. Budajeva dalās savā pieredzē par darba gaitām: “Kramatorskas slimnīcā es strādāju kā māsa poliklīnikā, neiroloģijas kabinetā. Ierodoties Latvijā, vajadzēja meklēt darbu. Izvēlējos Rīgas 2. slimnīcu, jo ar ģimeni dzīvojam netālu. Man bija labs pirmais iespaids par slimnīcu, kolektīvu. Labi cilvēki – visu pasaka un parāda, nepamet un neatstāj. Šeit jūtos kā mājās.”

Jūlija Budajeva, Rīgas 2. slimnīcas vispārējās aprūpes māsa no Ukrainas. ©Video: Rīgas dome.

V. Vorontsova: slimnīca man ir kļuvusi ļoti tuva

Arī vispārējās aprūpes māsa Valentīna Vorontsova (Valentyna Vorontsova) labprāt ilustrē savu pieredzi, mainot dzīvesvietu un strādājot veselības aprūpes jomā:

“Es uz Rīgu no Kijivas atbraucu divas nedēļas pēc kara sākuma. Līdz noformējām dokumentus un tika apstiprināts izglītības diploms, mēs mēnesi dzīvojām pie draugiem. Vēlos izteikt lielu pateicību Rīgas domei par materiālo atbalstu, kad mums tas bija ļoti nepieciešams, – mums tika piešķirtas bezmaksas transporta biļetes, izsniegtas kartītes pārtikas iegādei. Kamēr mēs vēl neieguvām patstāvīgu darbu, tas mums bija ļoti liels atbalsts.

Es nonācu Rīgas 2. slimnīcā, un tā man ir kļuvusi ļoti tuva. Es vēlos izteikt milzu pateicību savas nodaļas virsmāsai Ingai, [iepriekšējai] slimnīcas galvenajai māsai Ilzei un valdes priekšsēdētājam dr. Petronim par iesaisti manas un manu ukraiņu kolēģu dzīves uzlabošanā.

Pašlaik mēs ar vīru savā brīvajā laikā apmeklējam brīvprātīgo centru, kur plecu pie pleca pie mums nāk latviešu ģimenes ar bērniem, nāk seniori, kas nes tamborētas lietas, taisa sveces, pin tīklus. Un es saprotu, ka šī nav ne pati lielākā, ne bagātākā Eiropas tauta, bet tā ir kļuvusi man ļoti dvēseliski tuva. Šeit man personīgi nav radinieku, bet šie cilvēki man ir kļuvusi par ģimeni. Es jūs mīlu!”

Valentīna Budajeva, Rīgas 2. slimnīcas vispārējās aprūpes māsa no Ukrainas. Video: Rīgas 2. slimnīcas videoarhīvs.

Rīgas 2. slimnīcas komanda ir gandarīta par iespēju sniegt vairākas darbavietas jomas speciālistiem, kuri uzsākuši darba gaitas Latvijas veselības aprūpes nozarē.