Trešdienās poliklīnikā konsultēs uztura speciāliste - Rīgas 2.slimnīca
Attēlam ir ilustratīva nozīme. Avots: pexels.com

Trešdienās poliklīnikā konsultēs uztura speciāliste

01.02.2024. | Brigita Zutere, mārketinga un komunikācijas speciāliste

Uzturam ir būtiska nozīme dažādu slimību profilakses un ārstēšanas procesā, tostarp arī pirms un pēcoperācijas periodā. Sākot ar 7. februāri, pēc iepriekšēja pieraksta katru trešdienu Rīgas 2. slimnīcas Konsultatīvajā poliklīnikā būs pieejamas sertificētas uztura speciālistes Leldes Cīrules – Dambes maksas konsultācijas.

“Veselīgs uzturs ir pamats dzīves kvalitātei un komfortam, tomēr tam nav vienotas mērauklas, jo tas ir individuāli pielāgojams, ņemot vērā pacienta veselības stāvokli, dzīvesveidu un mērķus. Mēs katrs pats esam atbildīgs par savu veselību, un uzturs ir viens no faktoriem, ko varam ietekmēt katru dienu – izdarot apzinātas izvēles, varam izmantot uztura pozitīvo ietekmi, vienlaikus samazinot negatīvo,” tā iedrošina sertificēta Rīgas 2. slimnīcas uztura speciāliste L. Cīrule – Dambe.

Uztura speciāliste konsultē šādos jautājumos:

• uzturs pirms un pēc operācijām;
  • vielmaiņas traucējumi (metabolais sindroms, cukura diabēts, podagra utt.) un uzturs;
  • svara korekcija (liekais svars, aptaukošanās, nepietiekams svars);
  • kuņģa-zarnu trakta saslimšanas un uzturs, t.sk. kairinātu zarnu sindroms un FODMAP diētas pielietošana;
  • policistisko olnīcu sindroms un uzturs;
  • pārtikas alerģija un nepanesamības;
  • uzturs hronisku saslimšanu gadījumos (sirds un asinsvadu slimības, nieru slimības u.c.);
  • slimību profilakse un uzturs.

Vizītes laiks ir 45 – 60 min, maksa – 40 EUR.

Lai konsultācija noritētu raiti un pilnvērtīgi, pacienti ir aicināti paņemt līdzi esošos izmeklējumus, analīzes, ārstu slēdzienus un trīs dienu uztura dienasgrāmatu.

Piesakieties jau tagad:

E-pastā jānorāda:

– Pacienta vārds, uzvārds, kontakttālrunis;

– Problēma, ar kuru vēlaties vērsties pie speciālista, vai izmeklējuma veids;

Uzticiet rūpes par savu veselību Rīgas 2. slimnīcas speciālistiem!