Veselīga dzīvesveida priekšnosacījumus skaidro uztura speciāliste Juta Golubova - Rīgas 2.slimnīca
Sertificēta uztura speciāliste Juta Golubova. Attēlam ir ilustratīva nozīme. Avots: pexels.com

Veselīga dzīvesveida priekšnosacījumus skaidro uztura speciāliste Juta Golubova

20.02.2023. | Rīgas 2.slimnīca

“Atbilstoša un agrīna uztura terapijas pielietošana palīdz novērst, ārstēt akūtu un hronisku stāvokļu attīstīšanos, progresēšanu, nodrošina pacienta veselības stāvokļa un ar veselību saistītas dzīves kvalitātes uzlabošanos,” tā aktualizē Juta Golubova, sertificēta Rīgas 2. slimnīcas uztura speciāliste.

Pēc iepriekšēja pieraksta konsultācijas pie jaunās speciālistes pieejamas Konsultatīvajā poliklīnikā katru trešdienu. Uztura speciālista konsultācija ieteicama ikvienam, lai gūtu izpratni par uzturu, tā saistību ar pašsajūtu un veselību. Uzturs ir nozīmīgs ne tikai svara korekcijas gadījumā, bet arī dažādu slimību profilakses un ārstēšanas procesā.

Saslimšanas, kurās specializējas uztura speciāliste Juta Golubova:

• uztura terapija pacientiem arskeleta, muskuļu un saistaudu slimībām;
  • neiroloģiskas slimības;
  • endokrīnās sistēmas, uztura un vielmaiņas traucējumi;
  • sirds un asinsvadu slimībām;
  • malnutrīcija;
  • liekais svars un aptaukošanās.

Ierodoties uz konsultāciju, vēlams ņemt līdzi iepriekš veiktās asins analīzes, ārstu konsultantu slēdzienus u.c. veiktos izmeklējumus, ja tādi ir.

Veselība ir fiziska, garīga un sociāla labklājība, nevis tikai stāvoklis bez slimības vai fiziskiem trūkumiem.

Veselīgs dzīvesveids ietver

• normālu ķermeņa svaru;
  • izvairīšanos ēdienkartē iekļaut pārtikas produktus, kas veicina svara pieaugumu;
  • pietiekamu ūdens uzņemšanu, ierobežotu saldināto dzērienu patēriņu;
  • ierobežotu alkoholisko dzērienu lietošanu;
  • smēķēšanas atmešanu;
  • fiziskās aktivitātes katru dienu;
  • samazinātu ekrānos pavadīto laiku;
  • pilnvērtīgu miegu;
  • laiku vaļaspriekiem.

“Izvairīties no neveiksmēm nav iespējams, jautājums ir: “Ko darīt tālāk?” Ļaut tām iesakņoties un atmest ar roku vai mācīties un meklēt jaunas šķautnes, kā sevi pilnveidot. Sper soli pārmaiņām, un es būšu Tavs ceļabiedrs!” iedrošina J. Golubova, sertificēta uztura speciāliste.

Piesakieties jau tagad:

• visu diennakti ar e-pierakstu vietnē slimnica.lv;
  • 8.00 – 16.00, zvanot uz bezmaksas konsultatīvo tālruni 80200991;
  • rakstot uz e-pastu pieraksts@slimnica.lv.

E-pastā jānorāda:

– Pacienta vārds, uzvārds, kontakttālrunis;

– Problēma, ar kuru vēlaties vērsties pie speciālista, vai izmeklējuma veids;

– Pieraksta veids (pacienta iemaksa vai maksas vizīte).

• Rīgas 2. slimnīcas Konsultatīvās poliklīnikas reģistratūrā (2. st.), Ģimnastikas ielā 1.

Uzticiet rūpes par savu veselību Rīgas 2. slimnīcas speciālistiem!