Atvērts pieraksts algologa jeb sāpju terapeita konsultācijām - Rīgas 2.slimnīca
Dr. Viktorija Džabijeva, sertificēts anesteziologs, reanimatologs, algologs. Foto: Rīgas 2. slimnīcas fotoarhīvs.

Atvērts pieraksts algologa jeb sāpju terapeita konsultācijām

16.01.2023. | Rīgas 2.slimnīca

Traucējošu un mokošu sāpju gadījumā pacientam var palīdzēt algologs jeb sāpju terapeits. Rīgas 2. slimnīcas poliklīnikā konsultē divi sertificēti algologi, kas ārstē akūtas un hroniskas sāpes. Pacientiem ir pieejamas gan valsts finansētas (ar ārsta vai speciālista nosūtījumu), gan maksas vizītes.

Algoloģija ir medicīnas nozare, kas pēta asas un hroniskas sāpes, to patofizioloģiju un sāpju mazināšanas metodes. Algologs ir ārsts, kurš pārzina sāpju veidošanās mehānismus un sāpju ārstēšanas metodes. Konsultatīvajā poliklīnikā strādā sertificēti anesteziologi, reanimatologi un algologi dr. Viktorija Džabijeva un dr. Aleksejs Gomoņecs.

Algologs ārstē akūtas un hroniskas sāpes:

• pēcoperāciju un traumu izraisītās sāpes;
  • onkoloģiskas sāpes;
  • hroniskas iegurņa – uroģenitālas sāpes;
  • ilgstošas galvassāpes, migrēna;
  • locītavu, muskuļu, mīksto audu sāpes;
  • muguras sāpes (piem., starpskriemeļu disku trūce, protrūzija u.c.);
  • neiropātiskās sāpes, neiralģijas, kas saistītas ar nerva bojājumu (piem., trīszaru nerva iekaisums, diabētiska neiropātija, HIV/AIDS neiropātija).

Dodoties uz vizīti pie algologa:

• jāsagatavo informācija par medikamentiem, kādus lieto pacients;
  • līdzi jāņem visi ar veselības stāvokli saistītie izraksti un slēdzieni, kas iepriekš saņemti slimnīcās, ambulatorās iestādēs vai pie citiem speciālistiem.

Vizītes laikā algologs precizē pacienta sūdzības, veic izmeklēšanu, nepieciešamības gadījumā nozīmē papildu izmeklējumus pie citiem speciālistiem vai pielāgo individuālu ārstēšanas plānu, kas var ietvert medikamentozo terapiju, epidurālās blokādes, infūzijas vēnā – sistēmas, dažādas procedūras, fizioterapiju, masāžas, ārstniecisko vingrošanu, psihoterapiju u.c.

Piesakieties jau tagad:

• visu diennakti ar e-pierakstu vietnē slimnica.lv;
  • plkst. 8.00 – 16.00, zvanot uz bezmaksas konsultatīvo tālruni 80200991;
  • rakstot uz e-pastu pieraksts@slimnica.lv.

E-pastā jānorāda:

– Pacienta vārds, uzvārds, kontakttālrunis;

– Problēma, ar kuru vēlaties vērsties pie speciālista, vai izmeklējuma veids;

– Pieraksta veids (pacienta iemaksa vai maksas vizīte).

• Rīgas 2. slimnīcas Konsultatīvās poliklīnikas reģistratūrā (2. st.), Ģimnastikas ielā 1.

Uzticiet rūpes par savu veselību Rīgas 2. slimnīcas speciālistiem!