Viktors Ļiņovs: cīpslu patoloģiju USG diagnostika - Rīgas 2.slimnīca
Žurnāls "Medicus Bonus" (Nr. 70 janvāris / februāris 2024), uz vāka radiologs Viktors Ļiņovs.

Viktors Ļiņovs: cīpslu patoloģiju USG diagnostika

05.03.2024. | Viktors Ļiņovs, Aija Agera, Anna Baškirova žurnālam "Medicus Bonus" (Nr. 70 janvāris / februāris 2024)

Jaunākajā informatīvajā izdevumā ārstiem “Medicus Bonus” (Nr. 70 janvāris / februāris 2024) lasāms raksts “Cīpslu patoloģiju USG diagnostika”, ko sagatavojis Rīgas 2. slimnīcas Diagnostiskās radioloģijas nodaļas vadītājs, radiologs Viktors Ļiņovs ar kolēģiem.

Atziņas līdzņemšanai

Ultrasonogrāfija ir spēcīgs rīks cīpslu patoloģiju diagnostikai, bet to ir jāizmanto apzināti, ņemot vērā tās iespējas un ierobežojumus.

Ultrasonogrāfija ir labi piemērota cīpslu patoloģisko izmaiņu diagnostikai. Tai piemīt virkne labu īpatnību: ātrs un pieejams izmeklējums, izcila izšķirtspēja, iespēja veikt izmeklējumus ar funkcionālām provēm, vizualizēt asinsvadus ar doplerogrāfijas palīdzību, iespēja izvērtēt audus proksimāli un distāli no bojājuma vietas.

Tomēr ir svarīgi ņemt vērā ultrasonogrāfijas izmeklējuma ierobežojumus: ultraskaņa nevar penetrēt caur kaulu, ar to bieži nav iespējams izvērtēt intraaritkulāras struktūras (piemēram ceļa krusteniskās saites), ir ierobežots izmeklējuma dziļums, izmeklējuma rezultāts ir ļoti atkarīgs no speciālista pieredzes ar šo metodi.

Žurnāls “Medicus Bonus” (Nr. 70 janvāris / februāris 2024).