Prakses laikā topošie ergoterapeiti gūst vērtīgu pieredzi - Rīgas 2.slimnīca
Ergoterapijas studentu prakse. No kreisās: prakses vadītāja, Rīgas 2. slimnīcas ergoterapeite Terēze Meire, praktikanti Annemarija Cinovska, Viktorija Kronberga un Kārlis K. Kuzmans. Attēls: Rīgas 2. slimnīcas fotoarhīvs.

Prakses laikā topošie ergoterapeiti gūst vērtīgu pieredzi

29.12.2023. | Brigita Zutere, mārketinga un komunikācijas speciāliste

Rīgas 2. slimnīcā klīnisko praksi apgūst desmitiem studentu, tostarp arī ergoterapijas specializācijā. Sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitāti (RSU) praktiskās iemaņas darbā ar pacientiem apguva un stiprināja trīs topošie speciālisti, kuri šo profesiju izvēlējušies, vēloties palīdzēt līdzcilvēkiem.

Sertificētas Rīgas 2. slimnīcas ergoterapeites Terēzes Meires vadībā praksi apguva trīs RSU 4. studiju gada programmas “Ergoterapija” studējošie: Annemarija Cinovska, Kārlis K. Kuzmans un Viktorija Kronberga.

“Vienmēr zinājām, ka vēlamies savu karjeru saistīt ar medicīnu. Studiju programma “Ergoterapija” piesaistīja ar to, ka šī nozare Latvijā ir ienākusi salīdzinoši nesen, tādēļ, iespējams, pat tieši nezinājām, cik patiesībā daudzpusīga ir šī profesija. Bet, lai vai kā, mēs savā profesionālajā darbībā vēlējāmies sniegt palīdzību, lai atgrieztu personām neatkarību ikdienas aktivitātes,” tā komentē praktikanti, atbildot, kādēļ izvēlējušies savu profesiju saistīt ar ergoterapiju.

Topošie speciālisti novērtējuši iespēju papildināt un nostiprināt profesionālās iemaņas specializētajā medicīnas iestādē: “Praksi vērtējam pozitīvi, jo ieguvām vērtīgu pieredzi darbā ar pacientiem pēc gūžas un ceļa locītavas endoprotezēšanas, kā arī papildinājām zināšanas par dažādām rokas traumām un saslimšanām, attiecīgi izstrādājot arī rokas terapiju. Sadarbojoties arī ar fizioterapeitu, mums bija lieliska iespēja izstrādāt bukletu stacionāra pacientiem pēc gūžas locītavas endoprotezēšanas.”

Iesakām Rīgas 2. slimnīcu kā ergoterapijas prakses vai darba vietu, jo šeit var iegūt vērtīgu pieredzi traumatoloģijas nozarē un sadarboties multidisciplinārā komandā. Ir vērts pieminēt, ka slimnīcas darbinieki un personāls ir atsaucīgi, labprāt izpalīdz un ir vērsti uz pacientu atlabšanu. Mēs iesakām, lai pacienti uzticas saviem speciālistiem, jo Rīgas 2. slimnīcā strādā pieredzējuši savas jomas lietpratēji,” tā atzīst praktikanti. “Ziemas periodā pacientiem novēlam būt uzmanīgiem un iepazīties ar mūsu izveidotajām rekomendācijām “Ar drošu soli ziemā”, kas pasargās ikkatru no kritiena risku.”

Ergoterapijas galvenais uzdevums ir veicināt indivīda dalību ikdienas dzīves nodarbēs, veselību un labklājību visos dzīves aspektos. Ergoterapeits sniedz konsultācijas par kritienu riska mazināšanas iespējām un tehniskajiem palīglīdzekļiem.

Par Rīgas 2. slimnīcu Rīgas 2. slimnīca ir vienīgā ārstniecības iestāde Daugavas kreisajā krastā, kas sniedz neatliekamo medicīnisko palīdzību traumu gadījumos un plānveida ortopēdisko ārstēšanu dažādām kaulu un locītavu slimībām.