27. oktobris – Pasaules ergoterapijas diena. Speciālisti mudina pievērst uzmanību savām ikdienas aktivitātēm - Rīgas 2.slimnīca
Ergoterapeiti aicina novērtēt mājas vidi. Attēlam ir ilustratīva nozīme.

27.10.2023. | Rīgas 2.slimnīca

“Mēs katrs pats esam atbildīgs par savu veselību, tāpēc aicinu pievērst uzmanību tam, kā tiek veiktas ikdienas aktivitātes,” tā Pasaules ergoterapijas dienā, 27. oktobrī, mudina sertificēta Rīgas 2. slimnīcas ergoterapeite Terēze Meire.

Ergoterapija ir veselības aprūpes profesija, kas pamatojas uz zināšanām par mērķtiecīgām nodarbēm un kuras galvenais uzdevums ir veicināt indivīda dalību ikdienas dzīves nodarbēs, veselību un labklājību visos dzīves aspektos. Ergoterapeita galvenais uzdevums ir palīdzēt apgūt, atgūt prasmes, kas ļauj pacientam būt neatkarīgam ikdienas nodarbēs.

Kā jau ierasts, arī šogad ergoterapeiti dalās ar #1padomuveselībai. Rīgas 2. slimnīcas speciālisti rūpējas par pacientu kaulu un locītavu veselību, tāpēc ergoterapeites T. Meires šā gada ieteikums veselībai balstīts tieši uz šiem aspektiem: “Veicot ikdienas aktivitātes, ņemiet vērā locītavu aizsardzības principus:

1. Respektējiet sāpes;
  2. Sabalansējiet veicamo aktivitāti ar atpūtas pauzēm;
  3. Vingrojiet, lai saglabātu un uzlabotu muskuļu spēku un kustību apjomu locītavās;
  4. Izvairieties no deformāciju pastiprinošiem stāvokļiem;
  5. Samaziniet pārāk lielu piepūli un spēka izmantošanu;
  6. Izmantojiet  lielākas un spēcīgākas locītavas;
  7. Izvairieties no ilgstoši statiskām pozām;
  8. Izvairieties no pārāk cieša satvēriena.

Neatkarīgi no tā, vai pacients dzīvo mājā vai dzīvoklī, lai mājvietā justos droši, tā ir jāpielāgo. Tas var ietvert spilgtāka apgaismojuma uzstādīšanu, mēbeļu pārvietošanu u.c. Ergoterapeite aicina novērtēt mājas vides drošību, aizpildot anketu:

Uz ergoterapeita konsultāciju var pieteikties, zvanot uz Rehabilitācijas nodaļas tālruni: 67 607 263 (darba dienās plkst. 8:00 – 16:00). Uzticiet rūpes par savu veselību Rīgas 2. slimnīcas speciālistiem!

SIA “Rīgas 2. slimnīca” ir veselības aprūpes kapitālsabiedrība. Galvenais darbības virziens ir kustību balsta sistēmas slimību ārstēšana un rehabilitācija, kā arī neatliekamā medicīniskā palīdzība skeleta traumu gadījumos un plānveida ortopēdisko ārstniecību dažādu skeleta un locītavu slimību gadījumos.