Rīgas 2. slimnīcas valdes locekļa amatam pieteikušies 14 kandidāti - Rīgas 2.slimnīca
Rīgas 2. slimnīcas ēka. LSM fotoarhīvs

Rīgas 2. slimnīcas valdes locekļa amatam pieteikušies 14 kandidāti

27.10.2022. | Edīte Matuseviča, RD Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinatore

SIA “Rīgas 2. slimnīca” valdes locekļa amatam pieteikušies 14 kandidāti. Pieteikšanās valdes locekļa amatam ar kompetenci finanšu vadības, korporatīvās pārvaldības un stratēģiskās attīstības jautājumos noslēgusies trešdien, 26.oktobrī. Šobrīd norit kandidātu pieteikumu vērtēšanas pirmā kārta.

Rīgas domes (RD) Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinatore Matuseviča skaidroja, ka parasti publisku kapitālsabiedrību pārvaldes institūcijas locekļu nominācijas process ir laikietilpīgs un tas aizņem aptuveni četrus mēnešus. Provizoriski nominācijas procesa rezultāti varētu būt zināmi decembra otrā pusē, kad arī tiks publiskota informācija par nominācijas procesa gaitu.

Jau ziņots, ka Rīgas pašvaldība izsludinājusi publisku kandidātu pieteikšanās procedūru uz SIA “Rīgas 2. slimnīca” valdes locekļa amatu ar kompetenci finanšu vadības, korporatīvās pārvaldības un stratēģiskās attīstības jautājumos, liecina informācija oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Valdes locekļa pienākumu pildīšanai nepieciešama profesionālā pieredze pēdējo piecu gadu laikā finanšu vadībā un vismaz vienā no minētajām jomām – iekšējās kontroles sistēmas ieviešanā, stratēģiju izstrādē un īstenošanā, korporatīvās pārvaldības politikas ieviešanā. Valdes locekļa pienākumu pildīšanai nepieciešamas tādas vadības kompetences kā stratēģiskais redzējums, lēmumu pieņemšana un atbildība, orientācija uz attīstību, plānošana un organizēšana, pozitīvu attiecību veidošana un uzturēšana.

SIA “Rīgas 2. slimnīca” valdes locekļa amata kandidātu atlasei un novērtēšanai ir izveidota nominācijas komisija, un tajā ir RD Labklājības departamenta Veselības pārvaldes priekšniece, departamenta direktores vietniece Inga Solovjova, Rīgas Stradiņa universitātes Administrācijas un attīstības prorektors Toms Baumanis, Veselības aprūpes darba devēju asociācijas valdes loceklis Jānis Birks, AS “Repharm” valdes loceklis un korporatīvais vadītājs Jānis Vanags. Komisiju vada Rīgas pilsētas izpilddirektora vietniece Rita Grieķere.