1. oktobrī, Starptautiskajā senioru dienā, vērš uzmanību kritienu riska profilaksei - Rīgas 2.slimnīca
1. oktobris – Starptautiskā senioru diena. Attēlam ir ilustratīva nozīme. Avots: pexels.com

01.10.2023. | Rīgas 2.slimnīca

Gadu no gada 1. oktobrī tiek atzīmetā Starptautiskā senioru diena. Rūpējoties par veselības saglabāšanu, traumatoloģijā un ortopēdijā specializētās Rīgas 2. slimnīcas speciālisti ir apkopojuši pasākumus un ieteikumus, kas kalpos par kritiena riska profilaksi mājās un ikdienā.

“Kļūstot vecākiem, lielākā daļa cilvēku zaudē koordināciju, elastību un līdzsvaru, kas palielina kritiena risku. Regulāra vingrošana uzlabo muskuļu spēku un līdzsvaru. Veicot vien pāris mērķtiecīgus pielāgojumus mājas vidē, iespējams būtiski mazināt traumatisma risku,” tā akcentē Rīgas 2. slimnīcas ergoterapeite Terēze Meire.

Kā izvairīties no traumas mājas vidē

• Ierīkojiet atbalsta rokturus pie vannas un dušā, lietojiet pretslīdes paklājus;
  • Nodrošiniet pietiekamu apgaismojumu;
  • Novietojiet bieži lietojamus priekšmetus viegli sasniedzamā augstumā;
  • Lietojiet stabilus apavus ar slēgtu purngalu un neslīdošu zoli;
  • Nomainiet bojātus paklājus, piestipriniet grīdas segas;
  • Telpas iekārtojiet tā, lai neaizšķērsotu pārvietošanās zonu;
  • Regulāri uzturiet mājas vidi kārtībā.

Rūpējieties par veselību!

• Veiciet regulāras veselības pārbaudes;
  • Ikdienā nodarbojieties ar mērenām fiziskajām aktivitātēm, pastaigājieties;
  • Ja nepieciešams, lietojiet atbilstošus tehniskos palīglīdzekļus;
  • Izziniet ikdienā lietojamo medikamentu blakusefektus (galvas reiboņi u.c.).

Rīgas 2. slimnīcas komanda sveic Starptautiskajā senioru dienā un vēl stipru veselību!