Seniori stiprina iemaņas un zināšanas par kaulu un locītavu veselību - Rīgas 2.slimnīca
Seminārs par senioru traumatismu Rīgas 2. slimnīcā.

Seniori stiprina iemaņas un zināšanas par kaulu un locītavu veselību

13.11.2023. | Rīgas 2.slimnīca

Ārsti un rehabilitācijas speciālisti uzsver, ka par balsta un kustību sistēmu jārūpējas visa mūža garumā, bet jo īpaši senioru vecumā. Lai veicinātu izpratni par traumatisma profilaktiskajiem pasākumiem vecumdienās, Rīgas domes (RD) Labklājības departaments rīkoja divus seminārus, piedaloties traumatologam, ortopēdam un fizioterapeitam.

Divi informatīvi izglītojošie pasākumi aizritēja kaulu un locītavu veselības zīmē. Lekcijā “Traumatisma profilakse” sertificēts traumatologs, ortopēds, Rīgas 2. slimnīcas valdes priekšsēdētājs dr. Sandris Petronis iepazīstināja ar traumatisma riska faktoriem un drošību dzīvesvietā un dodoties ikdienas gaitās, pastāstīja par traumatisma un lūzumu profilaktiskajiem pasākumiem, kā arī sniedza ieskatu par neatliekamo pirmo palīdzību traumu gadījumā.

Savukārt praktiskajā nodarbībā “Kustības veselībai” sertificētas fizioterapeites Evitas Brensones vadībā dalībnieki apguva jaunas iemaņas, kopīgi veicot līdzsvara un koordinācijas vingrinājumus savas kustību mobilitātes nostiprināšanai.

Novecošanos novērst nevar, bet dzīves ilgumu un kvalitāti saglabāt var. Kā atzina pasākuma dalībnieki, šis seminārs deva vērtīgu priekšstatu, kā uzturēt sevi formā. Seniori uzzināja, kam pievērst uzmanību, lai izvairītos no kritieniem un citām traumām un ko darīt negaidītā dzīves situācijā.

Pasākums tapa sadarbībā ar SIA “OnPlate”.