7. aprīlis – Pasaules veselības diena. Rūpēs par kustību un balsta sistēmu - Rīgas 2.slimnīca
Attēlam ir ilustratīva nozīme. Avots: pexels.com

7. aprīlis – Pasaules veselības diena. Rūpēs par kustību un balsta sistēmu

05.04.2024. | Brigita Zutere, mārketinga un komunikācijas speciāliste

Pasaules veselības organizācija (PVO) veselību ir definējusi kā pilnīgu fizisku, psihisku un sociālu labklājību. Lai vērstu uzmanību šiem organisma funkcionēšanas aspektiem globālā līmenī, ik gadu 7. aprīlī tiek atzīmēta Pasaules veselības diena.

Traumatoloģijā un ortopēdijā specializētās Rīgas 2. slimnīcas ārsti, speciālisti akcentē tieši kaulu un locītavu veselības būtisko lomu savas dzīves kvalitātes nodrošināšanā visa mūža garumā.

Kā mums katram parūpēties par savu kustību un balsta sistēmu, rekomendē dr. Jānis Keselis, sertificēts traumatologs, ortopēds, Rīgas 2. slimnīcas Ārstniecības bloka vadītājs, 3. nodaļas vadītājs: “Pasaules veselības diena mums visiem kalpo par atgādinājumu, ka ikdienā jārūpējas par savu vispārējo veselības stāvokli, tostarp nepieciešams gādāt par kaulu un locītavu veselību. Aicinu ikvienu ne tikai šodien, bet ik dienas pievērst uzmanību profilaksei, fiziskajām aktivitātēm un veselīgam dzīvesveidam. Tas būs priekšnosacījums, kā maksimāli ilgi un kvalitatīvi saglabāt, kā arī uzturēt mobilitāti un, galu galā, dzīvot ar kustību prieku.”

PVO darbība ir mērķtiecīgi vērsta uz sabiedrības izglītošanu, lai risinātu dažādas veselības problēmas visā pasaulē. Šajā kontekstā ir noteiktas dažādas gadskārtējas dienas, kurās tiek īpaši uzsvērtas konkrētas veselības jomas, piesaistot plašāku sabiedrības uzmanību un veicinot pasākumus šo problēmu risināšanai.

Uzticiet rūpes par savu kaulu un locītavu veselību Rīgas 2. slimnīcas speciālistiem!