10. novembrī seniori aicināti uz bezmaksas semināru par traumatismu - Rīgas 2.slimnīca

10. novembrī seniori aicināti uz bezmaksas semināru par traumatismu

25.10.2023. | Rīgas 2.slimnīca

Rīgas domes (RD) Labklājības departaments rīko semināru senioriem par traumatisma profilaksi. Pasākums norisināsies 10. novembrī no plkst. 16:00 traumatoloģijā un ortopēdijā specializētās Rīgas 2. slimnīcas konferenču zālē (5. stāvā), Ģimnastikas ielā 1. Lekciju un izzinošu nodarbību vadīs traumatologs, ortopēds dr. Sandris Petronis un fizioterapeite Evita Brensone.

Rīkotāji vērš uzmanību, ka vietu skaits ir ierobežots. Pieteikšanās noris, zvanot uz tālruni +371 29423020 (Ieva) vai rakstot uz e-pastu ieva@onplate.lv. Informatīvi izglītojošā semināra un praktiskās nodarbības laikā pieredzējuši speciālisti sniegs ieskatu un lietderīgus padomus, kā pēc iespējas labāk parūpēties par kaulu un locītavu veselību.

Semināra programma:

• 16:00-17:00 lekcija “Traumatisma profilakse”

Vada dr. Sandris Petronis, sertificēts traumatologs, ortopēds, Rīgas 2. slimnīcas valdes priekšsēdētājs.

Dalībnieki uzzinās, kādi ir traumatisma riska faktori, traumatisma un lūzumu profilakses pasākumi, pirmā palīdzība traumu gadījumā, drošība dzīvesvietā un dodoties ikdienas gaitās.

• 17:15-18:15 izzinoša nodarbība “Kustības veselībai”

Vada Evita Brensone, sertificēta fizioterapeite.

Nodarbības apmeklētāji noskaidros, kāda slodze un vingrinājumi ir piemēroti senioru vecumā. Dalībnieki kopīgi izkustēsies, veicot līdzsvara, koordinācijas vingrinājumus.

Vēlams ierasties sev ērtā apģērbā, lai kopā ar fizioterapeiti varētu veikt mierīgas intensitātes vingrojumus līdzsvaram, koordinācijai un kustību mobilitātei, kā arī dažus “āķīgus” vingrinājumus, kas ikdienā ir ļoti noderīgi kognitīvo spēju stiprināšanai (t.sk. vingrojumi pirkstiem, pretējās darbības vingrojumi u.tml.).

Semināra dalībnieki saņems izdales materiālus par traumatisma profilaksi un fizioterapeita sagatavotu  vingrinājumu programmu.

Seminārs tapis sadarbībā ar uzņēmumu “OnPlate”. Organizatori informē, ka pasākuma laikā tiks fotografēts un filmēts RD Labklājības departamenta publicitātes materiālu vajadzībām.