20. maijs – Pasaules traumatologu diena - Rīgas 2.slimnīca
Dr. Jegors Kovaļevskis, sertificēts Rīgas 2. slimnīcas traumatologs, ortopēds. Attēls: Rīgas 2. slimnīcas fotoarhīvs.

20. maijs – Pasaules traumatologu diena

20.05.2023. | Rīgas 2.slimnīca

Gadu no gada 20. maijā tiek atzīmēta Pasaules traumatologu diena. Rīgas 2. slimnīcas komandā ir 14 sertificēti traumatologi, ortopēdi un četri šīs specializācijas ārsti-rezidenti, kuri palīdz pacientiem atgūt kustību prieku.

Traumatologi, ortopēdi specializējas dažādu balsta un kustību aparāta traumu un hronisku saslimšanu plānveida ārstēšanā. Traumatologam, ortopēdam ir svarīgas ne tikai zināšanas, bet arī prasmes un roku veiklība endoprotezēšanas un citu operāciju laikā, t.i., jāprot rīkoties ar ķirurģiskajiem instrumentiem. Lai kļūtu par sertificētu traumatologu, ortopēdu, ir jāstudē un jāpraktizē 11 gadi.

Traumatoloģijas, ortopēdijas specializācijā būtisks ir komandas darbs, sadarbojoties ar ārstu anesteziologu, operāciju māsu, rehabilitologu, nodaļās māsām un citu ārstniecības personālu. Lai sasniegtu labāko rezultātu, ir svarīgi sekot līdzi nozares aktualitātēm, izmantojot mūsdienīgu aprīkojumu, implantus u.c.

“Būt traumatologam, ortopēdam – tā ir spēja patstāvīgi pieņemt lēmumu un rīkoties, palīdzot pacientam ar kaulu un locītavu traumām vai slimībām. Kā savulaik mani mācīja – ārsta uzdevums ir cilvēkam palīdzēt, nevis kaitēt,” tā komentē dr. Jegors Kovaļevskis, sertificēts Rīgas 2. slimnīcas traumatologs, ortopēds.

Pieredzējušais ārsts kolēģiem profesionālajos svētkos novēl ikdienā izturību un pacietību, kā arī neizsīkstošu vēlmi palīdzēt cietušajiem.

Dr. J. Kovaļevskis ir lepns par savu profesiju un dalās iespaidos: “Vislielāko gandarījumu darba dienas beigās rada labi paveikta darba sajūta.  Ārstējošajam ārstam nav nekā labāka kā apmierināts un vesels pacients, kuram palīdzējām atgūt pilnvērtīgu ikdienas dzīvi un mobilitāti.”