Ar drošu soli ziemā: ārsti vērsīs uzmanību kritienu riskam un elpceļu veselībai gada aukstajā periodā - Rīgas 2.slimnīca

23.11.2023. | Brigita Zutere, mārketinga un komunikācijas speciāliste

Ziemīgajā un slidenajā gadalaikā strauji pieaug dažādu respiratoro saslimšanu skaits, kā arī pēc kritieniem ar pacientiem pildās traumpunkti. Lai maksimāli izbaudītu ziemas aktivitātes, neraizējoties par augšējo elpceļu veselību un traumatisma risku, 5. decembrī plkst. 15:00 tiešsaistes platformā ZOOM  Rīgas valstspilsētas medicīnas iestāžu SIA “Rīgas 2. slimnīca” un SIA “Rīgas veselības centrs” (RVC) ārsti sniegs noderīgus padomus par piesardzības pasākumiem un ārstēšanas iespējām.

Izglītojoši informatīvajā tiešsaistes pasākumā “Ar drošu soli ziemā” dr. Oļegs Sokolovs-Karijs, RVC otorinolaringologs (LOR), stāstīs par augšējo elpceļu iekaisumu mūsdienīgu ārstēšanu, savukārt dr. Rihards Sīpols, Rīgas 2. slimnīcas traumatologs, ortopēds, aktualizēs kritiena risku ziemā, kā arī dalīsies ar vērtīgām rekomendācijām kaulu un locītavu veselības stiprināšanai.

Otolaringoloģija pievēršas ausu, kakla un deguna veselībai. Otoriolaringologs dr. O. Sokolovs-Karijs skaidro apstākļus, kas ietekmē respiratoro veselību gada aukstajā periodā: “Ziemas sezonā augšējo elpceļu infekciju biežums krasi pieaug. Tas ir saistīts ar to, ka cilvēki lielākoties uzturas iekštelpās, tādējādi apmaiņa ar augšējo elpceļu iekaisumu ierosinātājiem notiek daudz aktīvāk. Otrs faktors, kas ietekmē augšējo elpceļu iekaisumu biežumu tieši ziemas sezonā, ir apkures pieslēgšana. Apkure būtiski sausina gaisu, kas savukārt samazina augšējo elpceļu gļotādas aizsargspējas, un tas sekmē mikroorganismu izplatību.

Latvijas aptiekās ir pieejams plašs klāsts gan ar recepšu, gan ar bezrecepšu līdzekļiem elpceļu iekaisumu ārstēšanai, tomēr bez speciālista ieteikumiem cilvēki bieži vien samulst, kuru medikamentu lietot, jo universālu medikamentu visām iespējamām augšējo elpceļu saslimšanām – nav.

Traumatologs, ortopēds dr. Rihards Sīpols dalās savā kā ārsta praksē, mudinot ziemā būt jo īpaši piesardzīgiem: “Laiks, kad sals mijas ar atkusni, ir traumatologiem intensīvākais un darbīgākais periods. Cilvēki krīt, sastiepj, samežģī vai pat lauž ekstremitātes ne tikai aktīvās atpūtas laikā, bet vienkārši pastaigājoties. Laikapstākļus mēs mainīt nevaram, toties pielāgoties situācijai un nodrošināties ar piemērotiem apaviem un pārvietoties uzmanīgāk gan varam. Ja ir bijis kritiens, ir ļoti svarīgi sniegt pirmo palīdzību, ievērojot konkrētus principus, vai arī nepieciešamības gadījumā doties uz tuvāko traumpunktu. Būsim piesardzīgi un spersim drošu soli ziemā.

Rūpējoties par pacientu veselības pratību, bezmaksas lekcijās ārsti koncentrētā veidā apskatīs ziemas sezonai aktuālākos aspektus otolaringoloģijas un traumatoloģijas jomā, kā arī arī atbildēs uz interesējošajiem jautājumiem. Ikviens ir laipni aicināts pievienoties tiešraidei!

Pievienoties tiešraidei >>

Par Rīgas veselības centru

SIA “Rīgas veselības centrs” darbojas sešās filiālēs – Ziepniekkalnā, Imantā, Iļģuciemā, Ķengaragā, Torņakalnā, Bolderājā un sniedz veselības aprūpes pakalpojumus vairumam Pārdaugavas un daļai Ķengaraga iedzīvotāju iespējami tuvu viņu dzīves vietai.