Pieaug kritienos gūto traumu skaits. Iespaidots slimnīcas darbs - Rīgas 2.slimnīca
Visbiežāk pacientiem ir tipiski plaukstu un roku lūzumi. Attēlam ir ilustratīva nozīme. Avots: pexels.com

Pieaug kritienos gūto traumu skaits. Iespaidots slimnīcas darbs

18.01.2024. | Brigita Zutere, mārketinga un komunikācijas speciāliste

Apgrūtināti pārvietošanās apstākļi radījuši ārkārtēju situāciju traumatoloģijā un ortopēdijā specializētās Rīgas 2. slimnīcas darbā. Pasliktinoties laikapstākļiem, pēdējās nedēļas laikā pat trīskāršojies to pacientu skaits, kas vēršas pēc palīdzības traumpunktā, gūstot traumu pēc kritiena uz slidenas ietves vai brauktuves. Pacientu pieplūdums iespaido medicīnas iestādes darbu, kas ietekmē gaidīšanas laiku un operāciju veikšanas grafiku.

Ziemas periodā Uzņemšanas nodaļā vēršas līdz 91 pacientam, no tiem tieši ar ielas traumām līdz pat 49 cietušajiem dienā. Visbiežāk pacientiem ir tipiski plaukstu un roku lūzumi. Aptuveni trešdaļai pacientu jāveic tūlītēja stacionēšana, bet daļai operācija tiks veikta pēc kontroles vizītes.

Kritienos gūto traumu pieaugums atstāj iespaidu uz visu traumatoloģijā un ortopēdijā specializētās slimnīcas darbību:

• Pieaug gaidīšanas laiks traumpunktā;
  • Pagarinās ambulatoro konsultāciju rindu garums;
  • Noslodzes dēļ stacionāra nodaļās pieaug gaidīšanas laiks uz operācijām līdz pat vairākām dienām un ilgāk;
  • No 18.01.2024 līdz 26.01.2024. tiek atceltas plānveida operācijas, izņemot endoprotezēšanas operācijas.

Ņemot vērā apstākļus, šobrīd nepieciešamā medicīniskā aprūpe prioritāri tiek sniegta pacientiem ar akūtām traumām.

Traumatologi atgādina un vērš uzmanību – lai samazinātu kritiena risku, izvērtējiet iespējas un bez īpašas vajadzības neejiet ārā, valkājiet ziemai un laikapstākļiem piemērotus apavus.

Medicīnas un atbalsta personāls dara visu iespējamo, lai sniegtu visiem neatliekamo medicīnisko palīdzību un nodrošinātu nepieciešamo ārstēšanu. Aicinām būt iecietīgiem un saprotošiem!