Līdz februāra sākumam atceltas plānveida operācijas - Rīgas 2.slimnīca
Krītot visbiežāk tiek traumētas plaukstas un rokas. Attēlam ir ilustratīva nozīme. Avots: pexels.com

Līdz februāra sākumam atceltas plānveida operācijas

29.01.2024. | Brigita Zutere, mārketinga un komunikācijas speciāliste

Plānveida operācijas, izņemot endoprotezēšanas operācijas, tiek atceltas līdz 2. februārim vai līdz nākamajam paziņojumam, informē traumatoloģijā un ortopēdijā specializētā Rīgas 2. slimnīca.

Pacientu pieplūdums iespaido medicīnas iestādes darbu, kā rezultātā cietušajiem pieaug gaidīšanas laiks. Specializētajā slimnīcā sekas pēkšņam traumu guvušo pacientu pieplūdumam ir jūtamas līdz pat divām nedēļām.

Akūto pacientu skaits, kas vēršas pēc palīdzības traumpunktā, pēdējo dienu laikā ir vismaz 50 personas un vairāk, turklāt puse no cietušajiem traumu ir guvuši uz ielas. Kā rāda statistika, smagu lūzumu gadījumā tūlītēja stacionēšana ik dienas jāveic 1 – 2 pacientiem. Visbiežāk cietušajiem ir tipiski plaukstu un roku lūzumi.

Kā samazināt kritiena risku ziemā:

• velciet stabilus, atbilstoša izmēra apavus ar neslīdošu zoli, papildus varat uzlikt radzes saķeres uzlabošanai;
  • ja vien ir iespējams, apejiet slidenos posmus;
  • slidenos posmos ejiet pingvīna gaitā – staigājiet lēni, sperot mazus soļus, tā saglabājot stabilitāti uz ledus;
  • lai saglabātu līdzsvaru, neturiet rokas kabatās;
  • ja izmantojat spieķi vai kādu tehnisko palīglīdzekli, aprīkojiet to ar ziemas pretslīdes radzi;
  • kāpjot pa trepēm, uz pakāpiena novietojiet pilnu pēdu un pieturieties pie margām;
  • lai nezaudētu līdzsvaru, izvairieties no smagu priekšmetu nešanas, ja iespējams, izmantojiet mugursomu, lai rokas būtu brīvas.

Medicīnas un atbalsta personāls dara visu iespējamo, lai sniegtu visiem neatliekamo medicīnisko palīdzību un nodrošinātu nepieciešamo ārstēšanu. Aicinām būt iecietīgiem un saprotošiem!