Uzmanību, slidenas ietves! Traumatologi, ortopēdi aicina būt piesardzīgiem - Rīgas 2.slimnīca
Attēlam ir ilustratīva nozīme. Avots: pexels.com

Uzmanību, slidenas ietves! Traumatologi, ortopēdi aicina būt piesardzīgiem

10.03.2023. | Uzmanību, slidenas ietves Traumatologi, ortopēdi aicina būt piesardzīgiem

Traumatoloģijā un ortopēdijā specializētajā Rīgas 2. slimnīcā ir novērojams pacientu pieplūdums, kuri guvuši traumas, pārvietojoties pa slidenām ietvēm un ceļiem. Traumatologi, ortopēdi vērš uzmanību, ka šādos laikapstākļos ir paaugstināts kritienu un traumatisma risks un aicina ievērot piesardzības pasākumus.

Atbilstoši Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra prognozēm tuvākajās dienās būs nokrišņi. Ceļi, brauktuves un ietves būs slidenas, tādēļ pārvietošanās var būt apgrūtināta. Īpaši slidenas ir bruģētās ietves un brauktuves, tādēļ gājējiem ir jābūt ļoti uzmanīgiem!

Situācijā, ja cilvēks ir nokritis un spēj pārvietoties, bet, izvērtējot stāvokli pēc kritiena, rodas aizdomas par lūzumu, tad noteikti ir jādodas uz tuvāko traumpunktu vai slimnīcas uzņemšanas nodaļu, lai veiktu papildu izmeklējumus un nozīmētu atbilstošu ārstēšanu.

Ja pēc kritiena nav iespējams piecelties un pārvietoties, tad ieteicams zvanīt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam (NMPD) pa tālruni 113.

Daugavas kreisajā krastā lokalizētās Rīgas 2. slimnīcas Uzņemšanas nodaļa un traumpunkts sniedz diennakts neatliekamo palīdzību. Mūsu komanda palīdzēs risināt neplānotas dzīves situācijas, kas saistītas ar traumām un ierobežotu mobilitāti.