Intervija: slideno ielu dēļ Rīgas 2. slimnīcā trīsreiz vairāk stacionēto pacientu - Rīgas 2.slimnīca
24/7 neatliekamā medicīniskā palīdzība traumatoloģijā
Intervija TV3 raidījumam “900 sekundes”, piedaloties dr. Santai Miķelei

Intervija: slideno ielu dēļ Rīgas 2. slimnīcā trīsreiz vairāk stacionēto pacientu

21.12.2022. | TV3 raidījums “900 sekundes”

Cilvēkiem paslīdot uz slidenajām ietvēm un gūstot dažādas traumas, Rīgas 2. slimnīcā stacionēto pacientu skaits ir trīsreiz lielāks nekā parasti, intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” atzina slimnīcas rezidente traumatoloģijas un ortopēdijas specialitātē Santa Miķele.

Biežākās ir potītes un apakšdelma traumas. Aptuveni trešajai daļai pacientu traumas ir tik nopietnas, ka nepieciešama ķirurģiska ārstēšana, tāpēc viņi stacionēti ārstniecības iestādē.

Starp pacientiem ir dažāda vecuma cilvēki, taču vairāk ir tieši vecuma grupā virs 50 un 60 gadiem. Pēc Miķeles teiktā, cilvēki atzīst, ka dzirdējuši brīdinājumu par slidenajām ietvēm un aicinājumu neiet laukā, bet nav tam klausījuši un tagad to nožēlo.

Mediķe aicināja cilvēkus ļoti rūpīgi pārdomāt, vai viņiem šodien tiešām kaut kur jāiet, bet, ja no tā nevar izvairīties, izvēlēties piemērotus apavus, spert mazus soļus jeb tipināt un uzmanīgi skatīties, kur sper soli.

Jau ziņots, ka šajās dienās ielas ir īpaši slidenas, jo lielu Latvijas daļu skāris sasalstošs lietus. Arī autoceļi ir slideni. Šādos apstākļos ceļa stāvoklis var mainīties ļoti strauji, un arī pēc apstrādes ar pretslīdes līdzekļiem nokrišņu un laikapstākļu ietekmē apledojums var veidoties atkārtoti.

Trešdien Latviju šķērsos jauni lietus mākoņi, vairāk līs valsts dienvidos un vidienē, bet no rīta un vakarā – austrumu novados, prognozē sinoptiķi. Gaisa temperatūra būs +1..+4 grādi, Kurzemes piekrastē līdz +6 grādiem.


Avots: TV3 raidījums “900 sekundes”, Mediķe: Slideno ielu dēļ Rīgas 2. slimnīcā trīsreiz vairāk stacionēto pacientu