Gada balva sociālajā nozarē 2019 - Rīgas 2.slimnīca

Gada balva sociālajā nozarē 2019

13.12.2019. | Rīgas 2.slimnīca

2019. gada 13. decembrī  Rīgas domes Labklājības departaments Mazajā Ģildē sesto reizi organizēja pasākumu  „Gada balva sociālajā nozarē 2019”.  Galvaspilsētas labākie sociālās un veselības aprūpes nozares darbinieki tika godināti par profesionālu, atbildīgu un godprātīgu darba pienākumu veikšanu, sniedzot atbalstu rīdziniekiem.

Nominācijas tika apzinātas un pasniegtas, lai veicinātu izpratni par sociālās, medicīnas nozares darbinieku darbu, popularizētu un celtu to prestižu sabiedrībā, paaugstinātu darbinieku motivāciju un piederības sajūtu savai profesijai.

Prestižo un nozīmīgo balvu “Iedzīvotāju paldies” saņēma SIA “Rīgas 2. slimnīca” ārsta palīgs Pjotrs Šapars. Konkursam „Gada balva sociālajā nozarē” nominācijā “Iedzīvotāju paldies” bija saņemtas 212 rīdzinieku anketas. Šajās anketās tika minēti arī traumatologs, ortopēds Jānis Petronis, traumatologs ortopēds Andulis Zellāns, Rehabilitācijas nodaļas fizioterapeite Anna Goba, fizioterapeits Tomass Vegners, fizikālās terapijas māsa Māris Neļķe, 1. nodaļas māsas Laura Zviedrīte, Ludmila Gavrilova, māsu palīgs Sanita Veisberga, 2. nodaļas virsmāsa Inga Priede, māsa Tamāra Fozekoša,  4. nodaļas māsu palīgs Inga Zaldāka, 5. nodaļas māsa Gita Poņatovska, māsu palīgs Jeļena Puriņa, Uzņemšanas nodaļas pacientu reģistratore Linda Baumane.

Balvas nominācijā „Jaunā cerība” veselības aprūpes nozarē saņēma vairāki Rīgas medicīnas iestāžu darbinieki, arī  SIA “Rīgas 2. slimnīca” ergoterapeite Terēze Frišava. Terēze ir sirsnīga, pozitīva jauniete. Komunikabla, atsaucīga, empātiska. 2019. gadā absolvējusi Rīgas Stradiņa universitāti, iegūstot profesionālā bakalaura grādu veselības aprūpē un ergoterapeita profesionālo kvalifikāciju. Ergoterapeite  darbojas multiprofesionālas komandas sastāvā, kas sniedz otrā etapa medicīniskās  rehabilitācijas pakalpojumus pieaugušajiem subakūtajās rehabilitācijas gultās. Viņa patstāvīgi veic pacientu ergoterapeitisko izmeklēšanu, tehniski attīstošās nodarbes un to veikšanas novērtēšanu,  funkcionālo atbilstības izvērtēšanu savas kompetences  ietvaros. Pielieto ergoterapijas praksē svarīgās bioloģijas, medicīnas, humanitārās, psiholoģijas, sociālo, tehnisko un nodarbes zinātņu zināšanas. Izstrādā medicīnisko dokumentāciju ergoterapeita darbam.

Par „Speciālists-skaitļu eksperts” veselības aprūpes jomā tika nominēta SIA “Rīgas 2. slimnīca” datortīklu administratore Darja Kičkina. Darja slimnīcā strādā 19 gadus. Viņa piedalās programmatūru izstrādē, tās projektējot, kodējot, testējot, analizējot, ieviešot un uzturot. Sagatavo programmatūras dokumentāciju atbilstoši programmatūras inženierijas standartu prasībām. Uztur stacionārās un ambulatorās veselības aprūpes pakalpojumu  datorsistēmas, to kodēšanu. Gatavo statistiskās atskaites NVD un SPKC par Valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu līgumu izpildi. Piedalās e-pakalpojumu sistēmas ieviešanā slimnīcā, tās uzturēšanā. Sniedz tehnisko atbalstu slimnīcas ārstnieciskajam personālam, strādājot ar dažādām programmatūrām, veidojot darbu aprakstošas prezentācijas. Nodrošina ārstniecisko personālu ar digitālās vides pieejamību. Apgūst jaunas datorsistēmu tehnoloģijas, izprot nepārtrauktas profesionālās izaugsmes nepieciešamību. Darja Kičkina  ir smaidīga, atsaucīga, empātiska. Viņai  piemīt emocionāla līdzsvarotība, pieklājība, atsaucība, tolerance,  spēja pielāgoties dažādiem sarežģītiem apstākļiem, kas ir darba dienas rutīna.

SIA “Rīgas 2. slimnīca” lepojas ar saviem darbiniekiem, kuri gan godprātīgi un profesionāli veic darba pienākumus, gan arī sniedz atbalstu un rūpējas par pacientiem.