Juris Intenbergs: starp medicīnas studijām, sportu un darbu traumpunktā - Rīgas 2.slimnīca
Juris Intenbergs, Rīgas 2. slimnīcas Uzņemšanas nodaļas, traumpunkta medicīnas asistents. Attēls: Rīgas 2. slimnīcas fotoarhīvs.

Juris Intenbergs: starp medicīnas studijām, sportu un darbu traumpunktā

03.11.2023. | Rīgas 2.slimnīca

Rīgas 2. slimnīcas Uzņemšanas nodaļas un traumpunkta ikdiena ir dinamiska. Ikkatram komandas biedram ir būtiska loma, sniedzot pirmo neatliekamo medicīnisko palīdzību diennakts režīmā. Viens no speciālistiem ir Juris Intenbergs – topošais ārsts, kurš ir guvis pamatīgu praktisko iemaņu bāzi traumatoloģijā. Medicīnas asistents dalās savā pieredzē par pirmajiem soļiem darbā un iedrošina perspektīvos speciālistus pievienoties komandai.

Šobrīd J. Intenbergs ir pēdējā kursa Rīgas Stradiņa universitātes medicīnas studiju students. Nākotni viņš saista ar traumatoloģijas, ortopēdijas specialitāti, bet brīvajā laikā aizraujas ar sportu, aktīvi nodarbojoties ar garo distanču skriešanu – 10 km un 21 km. Pēdējā gada laikā abos specializētās slimnīcas komandas virtuālajos izaicinājumos skriešanas disciplīnā ieguvis pārliecinošu 1. vietu.

“Kopš 2021. gada strādāju Rīgas 2. slimnīcas Uzņemšanas nodaļā, traumpunktā kā medicīnas asistents. Brīvo laiku cenšos pavadīt pēc iespējas aktīvāk, jo, manuprāt, tas ir labākais veids, kā atpūsties. Nākotnes karjeras izvēli plānoju saistīt tieši ar traumatoloģiju un ortopēdiju,” tā savu ikdienu un perspektīvas ieskicē J. Intenbergs.

Apņēmīgais mediķis stāsta, kāda bija viņa pirmā darba pieredze un pamudinājums izmēģināt to, ko nekad vēl bija darījis: “Sākot strādāt Rīgas 2. slimnīcā, radās priekštats par to, cik maz es patiesībā zinu par klīnisko realitāti medicīnas jomā, īpaši traumatoloģijā un neatliekamajā medicīnā. Sākums nebija tas vienkāršākais, bet draudzīgākais, patiesi, brīnišķīgs darba kolektīvs padarīja to daudz vieglāku.

Man spilgtā atmiņā ir palicis viens ļoti sirsnīgs un draudzīgs notikums, kas norisinājās apmēram pirms 2,5 gadiem, kad pavisam nesen biju uzsācis darba gaitas Uzņemšanas nodaļā. Uz traumpunktu bija ieradies vīrietis, kurš, pastaigājoties ar suni, bija kritis un ieguvis brūces uz kreisā apakšstilba. Tajā brīdī dežūrējošais ārsts teica – šīs brūces ir jāsašuj, citādāk ikdienas gaitas būs apgrūtinātas un dzīšana prasīs ilgāku laiku. Situācija bija skaidra, devos dakterim sagatavot visu darbam nepieciešamo. Brīdi pirms šūšanas uzsākšanas ārsts jautāja, vai es vēlos viņa uzraudzībā veikt šo procedūru. Atbildēju, ka esmu gatavs mēģināt. Uz to dakteris atbildēja: “Lieliski, tad šīs būs tavas brūcītes!” Ķēros pie darba, ārsta pavadībā veicot savu pirmo brūces šūšanu. Lai gan biju nedaudz satraucies, saprotošais pacients nemitīgi uzsvēra un iedrošināja, ka vajag mācīties, jo kā gan citādāk var apgūt prasmes.

Rīgas 2. slimnīca ir jauno speciālistu izaugsmes vieta. Šobrīd traumatoloģijā un ortopēdijā specializētajā slimnīcā ir vairākas medicīnas personāla vakances. Darbā tiek aicināts ārsts-stažieris Uzņemšanas nodaļā un traumpunktā. Uzziniet jau tagad!

SIA “Rīgas 2. slimnīca” ir veselības aprūpes kapitālsabiedrība. Galvenais darbības virziens ir kustību balsta sistēmas slimību ārstēšana un rehabilitācija, kā arī neatliekamā medicīniskā palīdzība skeleta traumu gadījumos un plānveida ortopēdisko ārstniecību dažādu skeleta un locītavu slimību gadījumos.