Lauztu kaulu cena: Rīgas 2. slimnīcas speciālisti izglīto jauniešus traumatisma jautājumos - Rīgas 2.slimnīca
24/7 neatliekamā medicīniskā palīdzība traumatoloģijā
Informatīvi izglītojošais pasākums skolēniem Jaunmārupes pamatskolā. Attēls: Rīgas 2. slimnīcas fotoarhīvs.

Lauztu kaulu cena: Rīgas 2. slimnīcas speciālisti izglīto jauniešus traumatisma jautājumos

15.11.2023. | Brigita Zutere, mārketinga un komunikācijas speciāliste

Aktīvs dzīvesveids un sports visa gada garumā saistās ar enerģiju un entuziasmu. Joprojām aktualitāte ir pārdrošība un tās radītās sekas ceļu satiksmē, pārvietojoties ar e-skrejriteņiem, e-mopēdiem un citiem transportlīdzekļiem. Novembrī Rīgas 2. slimnīcas speciālisti viesojās Mārupes un Jaunmārupes pamatskolā, kur 9. klašu skolēniem skaidroja drošu fizisko aktivitāšu un pārvietošanās nozīmību ikdienā.

Informatīvi izglītojošo lekciju cikls “Lauztu kaulu cena: sekas pārdrošībai ikdienas aktivitātēs” kopumā norisinājās četrās Rīgas 2. slimnīcai tuvējās mācību iestādēs sadarbībā ar Mārupes novada Izglītības, kultūras un sporta pārvaldi. Viens no pasākumiem rudens sezonā norisinājās 7. novembrī Mārupes pamatskolā, bet otrs 14. novembrī Jaunmārupes pamatskolā, kur skolēni guva plašāku priekšstatu par preventīvajiem pasākumiem, kā izvairīties no kritiena vai sadursmes.

Prezentācijas laikā dalībnieki redzēja reālus piemērus un dzirdēja cietušo pacientu pieredzes stāstus par pēcoperācijas periodu un ilgo rehabilitācijas laiku. Rīgas 2. slimnīcas ārsti – rezidenti traumatoloģijas un ortopēdijas specializācijā dr. Rihards Bricis un dr. Ričards Titovs dalījās ar piemēriem, strādājot traumpunktā, kā arī stāstīja, kā izvairīties no traumām, kā apstrādāt brūces. Savukārt sertificēta fizioterapeite Rita Brenča ieskicēja cietušo pacientu pieredzi un viņu ilgo rehabilitācijas gaitu. Veselības aprūpes speciālisti uzsvēra dažādu aizsargu lietošanas svarīgumu. 

Īpaša uzmanība tika pievērsta arī atstarotāju lietošanai gada tumšākajā periodā. Tā kā strauji mainās laikapstākļi, gan ietves, gan ceļi var kļūt slidenāki, un tas maina pārvietošanās dinamiku. Liela daļa traumu varēja nebūt, ja vien tiktu ievēroti drošas braukšanas noteikumi.

Pēc lekcijas skolēniem bija iespēja uzdot jautājumus vai konsultēties ar kādu no speciālistiem. Diskusijā laikā jaunieši dalījās pieredzē, ka nēsāt līdzi aizsargus, jo īpaši ķiveri, ja ir vēlme pārvietoties ar nomas e-skrejriteņiem, e-mopēdiem u.c., ir apgrūtinoši. Speciālisti uzsvēra, ka drošība ir pāri visam un ķivere ir labākais garants savai aizsardzībai.

Informatīvi izglītojošo pasākumu ciklu četrās izglītības iestādēs rīkoja SIA “Rīgas 2. slimnīca”, Mārupes novada Izglītības, kultūras un sporta pārvalde, Mārupes Valsts ģimnāzija, Babītes vidusskola, Mārupes pamatskola un Jaunmārupes pamatskola. Pasākumus moderēja Mārupes novada Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes pārstāvis Agris Starts. Paldies par sadarbību!


Par Rīgas 2. slimnīcu

SIA “Rīgas 2. slimnīca” ir veselības aprūpes kapitālsabiedrība. Galvenais darbības virziens ir kustību balsta sistēmas slimību ārstēšana un rehabilitācija, kā arī neatliekamā medicīniskā palīdzība skeleta traumu gadījumos un plānveida ortopēdisko ārstniecību dažādu skeleta un locītavu slimību gadījumos.