Elektroskrejriteņi ielās: informatīvā pasākumā skolēniem vērš uzmanību braukšanas kultūrai - Rīgas 2.slimnīca
24/7 neatliekamā medicīniskā palīdzība traumatoloģijā
Informatīvā pasākuma dalībnieki. No kreisās: dr. Santa Miķele, Rīgas 2. slimnīcas ārste – rezidente traumatoloģijas un ortopēdijas specializācijā, Rita Brenča, sertificēta Rīgas 2. slimnīcas fizioterapeite, Agris Starts, Mārupes novada Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes pārstāvis, Andris Gulbis, Mārupes pašvaldības policijas nepilngadīgo lietu inspektors. Attēls: Rīgas 2. slimnīcas fotoarhīvs.

Elektroskrejriteņi ielās: informatīvā pasākumā skolēniem vērš uzmanību braukšanas kultūrai

14.04.2023. | Rīgas 2.slimnīca

Iezīmējot Pasaules veselības dienu, 13. aprīlī Mārupes Valsts ģimnāzijā viesojās Rīgas 2. slimnīcas speciālisti un Mārupes pašvaldības policijas pārstāvis, lai skolēniem pastāstītu un vērstu uzmanību par sekām, pārgalvīgi pārvietojoties ar elektroskrejriteņiem un citiem motorizētajiem transportlīdzekļiem. Informatīvajā pasākumā 9. – 10. klašu audzēkņi iesaistījās diskusijā un secināja, ka apzinīgai elektroskrejriteņa lietošanai ir priekšrocības, taču redzētie un dzirdētie piemēri lika aizdomāties par savu braukšanas kultūru.

“Dažās valstīs šie pārvietošanās rīki tiek aizliegti, taču domāju, ja mēs, vadot elektroskrejriteni, ievērotu cieņpilnu attieksmi pret apkārtējiem līdzcilvēkiem, citiem autobraucējiem un gājējiem, kā arī ievērotu visus iespējamos lietošanas noteikumus un rekomendācijas, izsvērtu paredzamos brauciena riskus, tad kopumā šī videi draudzīgā pārvietošanās rīka lietošana ir pieļaujama,” uzskata Rita Brenča, sertificēta Rīgas 2. slimnīcas fizioterapeite, kuras praksē ir vairāki pacienti, kuri guvuši smagas traumas, tieši nokrītot no elektroskrejriteņa.

Informatīvā pasākuma gaitā traumatoloģijā un ortopēdijā specializētās Rīgas 2. slimnīcas ārste-rezidente traumatoloģijas un ortopēdijas specialitātē dr. Santa Miķele ilustrēja tipiskākos traumu veidus un rīcību kritiena gadījumā, kā arī dalījās savā ikdienas darbā traumpunktā, sniedzot palīdzību pacientiem ar smagām traumām un lūzumiem.

Mārupes pašvaldības policijas nepilngadīgo lietu inspektors Andris Gulbis atgādināja jauniešiem par ceļu satiksmes drošību, braukšanas kultūru un uzsvēra ceļu satiksmes noteikumu pārzināšanas nozīmīgumu un akcentēja par katra atbildību, pārkāpjot likumu.

Savukārt Rīgas 2. slimnīcas fizioterapeite Rita Brenča iepazīstināja ar ilgstošo rehabilitācijas procesu pēc traumas gūšanas, dalījās ar šā brīža pacientu pieredzi, kuriem jau mēnešiem ilgst rehabilitācijas process, kā arī uzsvēra aizsarglīdzekļu nozīmību, piedaloties ceļu satiksmē. iepazīstināja ar ilgstošo rehabilitācijas procesu pēc traumas gūšanas, dalījās ar šā brīža pacientu pieredzi, kuriem jau mēnešiem ilgst rehabilitācijas process, kā arī uzsvēra aizsarglīdzekļu nozīmību, piedaloties ceļu satiksmē. “Kā novērojams, lielākā daļa elektroskrejriteņu vadītāju ir tieši jaunieši vai gados jauni cilvēki. Dažiem ir liela pieredze, izmantojot arī citus pārvietošanās braucamrīkus (velosipēds, motorolleris, automašīna u.c.), bet daudziem elektroskūteris ir pirmais braucamrīks, kā rezultātā diemžēl netiek ievērota braukšanas kultūra, novērojama liela pārgalvība, tiek pārkāpti dažādi braukšanas noteikumi u.tml. Līdz ar to ir tikai likumsakarīgi, ka bieži uz brauktuvēm vai ietvēm notiek dažādi nelaimes gadījumi un gūtas dažādu pakāpju traumas,” uzsver R. Brenča.

Šis bija pirmais no Mārupes novada skolu informatīvajiem pasākumiem, lai pirms došanās brīvlaikā skolēniem akcentētu drošas pārvietošanās nozīmību ikdienā un ceļu satiksmē.

Pasākumu rīkoja SIA “Rīgas 2. slimnīca”, Mārupes Valsts ģimnāzija, Mārupes novada Izglītības, kultūras un sporta pārvalde, Mārupes novada pašvaldības policija. Informatīvo lekciju moderēja Agris Starts, Mārupes novada Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes pārstāvis.


Par Rīgas 2. slimnīcu

Rīgas 2. slimnīca ir vienīgā ārstniecības iestāde Daugavas kreisajā krastā, kas sniedz neatliekamo medicīnisko palīdzību traumu gadījumos un plānveida ortopēdisko ārstēšanu dažādām kaulu un locītavu slimībām.