Lauztu kaulu cena: speciālisti iepazīstinās ar sekām pārdrošībai uz ceļa - Rīgas 2.slimnīca
24/7 neatliekamā medicīniskā palīdzība traumatoloģijā

Lauztu kaulu cena: speciālisti iepazīstinās ar sekām pārdrošībai uz ceļa

04.04.2023. | Rīgas 2.slimnīca

Tuvojoties siltajam un aktīvajam laikam, palielināsies ne tikai elektroskrejriteņu skaits uz ielām un ietvēm, bet arī cietušo rindas traumpunktā. Ceturtdien, 13. aprīlī, plkst. 14:45 Mārupes Valsts ģimnāzijas aktu zalē 9. klašu skolēniem norisināsies pirmais no Mārupes novada skolu informatīvajiem pasākumiem, kur Rīgas 2. slimnīcas speciālisti un Mārupes pašvaldības policijas pārstāvis akcentēs drošas pārvietošanās nozīmību ikdienā un ceļu satiksmē.

Pēdējo gadu tendence ir dramatiska: Daugavas kreisajā krastā vienīgās traumatoloģijā un ortopēdijā specializētās slimnīcas traumpunktā ikdienā vidēji nonāk 3 līdz 5 neapdomīgi elektroskrejriteņu vadītāji vai ceļu satiksmes negadījumā iesaistītie dalībnieki.

Pasaules veselības dienas kontekstā rīkotajā diskusijā “Lauztu kaulu cena: sekas pārdrošībai uz ceļa” par drošu jauniešu dalību ceļu satiksmē piedalīsies:

  • Rīgas 2. slimnīcas ārste – rezidente traumatoloģijas un ortopēdijas specializācijā dr. Santa Miķele;
  • Rīgas 2. slimnīcas sertificēta fizioterapeite Rita Brenča;
  • Mārupes pašvaldības policijas nepilngadīgo lietu inspektors Andris Gulbis.

Diskusijas apmeklētāji tiks iepazīstināti ar:

  • preventīvajiem pasākumiem, kā izvairīties no kritiena vai sadursmes;
  • cietušo pacientu pieredzi;
  • tipiskākajiem traumu veidiem;
  • sekām ceļu satiksmes noteikumu neievērošanai;
  • u.c.

Dažādu motorizēto pārvietošanās līdzekļu skaits ceļu satiksmē strauji pieaug, tādēļ skolēni ir laipni aicināti piedalīties diskusijā, lai jau laikus parūpētos par savu drošību, ikdienā pārvietojoties.

Pasākumu rīko SIA “Rīgas 2. slimnīca”, Mārupes Valsts ģimnāzija, Mārupes novada Izglītības, kultūras un sporta pārvalde, Mārupes novada pašvaldības policija.


Par Rīgas 2. slimnīcu

SIA “Rīgas 2. slimnīca” ir veselības aprūpes kapitālsabiedrība. Galvenais darbības virziens ir kustību balsta sistēmas slimību ārstēšana un rehabilitācija, kā arī neatliekamā medicīniskā palīdzība skeleta traumu gadījumos un plānveida ortopēdisko ārstniecību dažādu skeleta un locītavu slimību gadījumos.