Lietot ķiveri ir moderni! Babītes vidusskolas skolēniem aktualizē drošas ceļu satiksmes un traumatisma jautājumus - Rīgas 2.slimnīca
Informatīvā stunda Babītes vidusskolā. Attēls: Rīgas 2. slimnīcas fotoarhīvs.

18.05.2023. | Rīgas 2.slimnīca

Ielās parādās aizvien vairāk gados jauni elektroskrejriteņu un citu braucamrīku vadītāji. Novērojumi liecina, ka pieaug arī ceļu satiksmē gūto traumu un pārkāpumu skaits. 17. maijā Babītes vidusskolas 8.-9. klašu audzēkņi piedalījās Rīgas 2. slimnīcas speciālistu un Mārupes novada pašvaldības policijas pārstāves informatīvajā stundā par braukšanas kultūru un sekām pēc sadursmes vai kritiena.

Diskusijas laikā vairāk nekā 200 dalībnieki bija vienisprātis, ka ķivere ir ne tikai būtisks individuālās aizsardzības līdzeklis, bet arī moderns aksesuārs, pārvietojoties ar elektroskrejriteņiem, motorolleriem, velosipēdiem u.c.

Informatīvās stundas sākumā Marta Nolberga, Mārupes novada pašvaldības policijas nepilngadīgo lietu inspektore, atgādināja jauniešiem par ceļu satiksmes drošību, uzsvēra ceļu satiksmes noteikumu pārzināšanas nozīmīgumu, pārvietojoties ar elektroskrejriteņiem un citiem transportlīdzekļiem, un akcentēja katra ceļu satiksmes dalībnieka atbildību un iespējamo sodu, pārkāpjot likumu.

Dr. Santa Miķele, Rīgas 2. slimnīcas ārste-rezidente traumatoloģijas un ortopēdijas specialitātē, dalījās savā ikdienas darbā traumpunktā un operāciju zālē, sniedzot palīdzību pacientiem ar smagām traumām un lūzumiem, kā arī ilustrēja tipiskākos traumu veidus un rīcību kritiena gadījumā. Ārste īpašu vērību vērsa klīniskajiem gadījumiem un potenciālajām sekām nākotnē.

Turpinot informatīvo stundu, Rita Brenča, sertificēta Rīgas 2. slimnīcas fizioterapeite, uzsvēra fizioterapijas svarīgo lomu atlabšanā, iepazīstināja ar ilgstošo rehabilitācijas procesu pēc traumas gūšanas, dalījās ar šā brīža pacientu pieredzi, kuriem jau mēnešiem ilgst rehabilitācijas process.

Šis bija otrais no Mārupes novada skolu informatīvajiem pasākumiem, lai pirms došanās brīvlaikā, skolēniem akcentētu drošas pārvietošanās nozīmību ikdienā un ceļu satiksmē. Informatīvo stundu moderēja Agris Starts, Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes pārstāvis. Paldies skolēniem un mācībspēkiem par dalību informatīvajā stundā!

Sabiedrības veselības veicināšanas pasākumu rīkoja Rīgas 2. slimnīca, Babītes vidusskola, Mārupes novada Izglītības, kultūras un sporta pārvalde un Mārupes novada pašvaldības policija.