Traumpunktā vidēji nonāk trīs elektroskrejriteņu vadītāji dienā - Rīgas 2.slimnīca
24/7 neatliekamā medicīniskā palīdzība traumatoloģijā
Rīgas 2. slimnīcas traumpunkts un Uzņemšanas nodaļa strādā visu diennakti. Attēls: Rīgas 2. slimnīcas fotoarhīvs.

Traumpunktā vidēji nonāk trīs elektroskrejriteņu vadītāji dienā

21.08.2023. | Rīgas 2.slimnīca

Traumatoloģijā specializētā Rīgas 2. slimnīca ik dienu traumpunktā uzņem pieaugušos pacientus, kuri guvuši transporta traumas. Pārsvarā pēc neatliekamās medicīniskās palīdzības vēršas Rīgas kreisā krasta un Pierīgas iedzīvotāji. Kā novērots, Top1 ir traumas, kas gūtas, pārvietojoties ar velosipēdu, otrajā vietā ierindojas e-skrejriteņi, tad – motocikli.

Sākot ar martu, traumpunktā ierodas pacienti, kuri krituši vai cietuši sadursmē, braucot ar e-skrejriteni. Šajā sezonā diennaktī vidēji 2-3 personām ir kādas ekstremitātes trauma. Ievainojumi ir dažādi – no sasitumiem līdz atklātiem lūzumiem. Lielākoties tie ir ambulatori pacienti. Cietušo skaits, kam ir nepieciešama stacionēšana un ķirurģiska ārstēšana, variē 5% – 10% robežās..

Rīgas 2. slimnīcā kopumā ir novērojama pozitīva tendence, proti, pēc plašām informatīvām un izglītojošām kampaņām, dažādu valstiska līmeņa ierobežojumu ieviešanas cietušo e-skrejriteņu vadītāju skaits ir sarucis pat uz pusi, salīdzinot ar iepriekšējo gadu.

Pārvietojoties ar e-skrejriteni, svarīgu lomu spēlē braukšanas tehnika un piesardzības pasākumi. “Pēc paša pieredzes varu teikt, ka uz elektroskūtera ir pareizi jānostājas, vienu kāju turot priekšā un nedaudz ieliecot abus ceļus. Lai būtu maksimāli pasargāts, stūri obligāti jātur ar abām rokām, lai sadursmes gadījumā var kontrolēt kritienu, sagrupēt ķermeni un pasargāt sevi no traumas. Arī ražotāji piedāvā arvien piemērotākus aizsardzības līdzekļus, piemēram, uzpūšamas ķiveres, kas amortizē galvu kritiena gadījumā,” tā uzsver dr. Ruslans Mihailovskis, Uzņemšanas nodaļas / traumpunkta ārsts.

Ir svarīgi nepārvērtēt transportlīdzekļa iespējas – ja brauksiet ar taisnām kājām, tad kritiens ir tikpat kā garantēts. Tā kā e-skrejritenim ir diametrā nelieli riteņi, svarīgi ņemt vērā amortizāciju un iespējamos šķēršļus, tostarp, bedrītes, apmales, seguma maiņu u.c.

Ja ir gūts savainojums, Rīgas 2. slimnīcas komanda nodrošinās diennakts neatliekamo medicīnisko palīdzību traumatoloģijā – kvalificēti speciālisti ir šeit un tuvu ikvienam pacientam ceļā uz labāku dzīves kvalitāti, rodot risinājumus neplānotās dzīves situācijas.

Tālrunis Rīgas 2. slimnīcas diennakts Uzņemšanas nodaļai, traumpunktam: 67614033.

Iestājieties rindā uz traumpunktu attālināti, izmantojot viedo rindu sistēmu “BinaryQ”.


Par Rīgas 2. slimnīcu

Rīgas 2. slimnīca ir vienīgā ārstniecības iestāde Daugavas kreisajā krastā, kas sniedz neatliekamo medicīnisko palīdzību traumu gadījumos un plānveida ortopēdisko ārstēšanu dažādām kaulu un locītavu slimībām.