Ar drošu soli vasarā: pirmssvētku laikā ārsti vērsīs uzmanību traumatismam un ādas veselībai - Rīgas 2.slimnīca

08.06.2023. | Brigita Zutere, mārketinga un komunikācijas speciāliste

Ik gadu vasaras saulgriežu laikā piepildās traumpunkti un dermatologu kabineti. Lai šī gada svētkus un citus vasaras pasākumus neaizēnotu traumas vai ādas veselības problēmas, 19. jūnijā plkst. 11:00 tiešsaistes platformā ZOOM  Rīgas domes kapitālsabiedrības SIA “Rīgas 2. slimnīca” un SIA “Rīgas veselības centrs” (RVC) ārsti stāstīs par riskiem un preventīvajiem pasākumiem, atrodoties saulē un iesaistoties aktivitātēs.

Par ādas veselību stāstīs dr. Artis Lapsiņš, RVC dermatologs, venerologs, savukārt dr. Jolanta Lazdāne, Rīgas 2. slimnīcas ārste-rezidente traumatoloģijas un ortopēdijas specializācijā, aktualizēs kaulu un locītavu veselības jautājumus.

Kā liecina Rīgas 2. slimnīcas Uzņemšanas nodaļas / traumpunkta statistikas dati, pieaugušie gūst dažāda veida traumas, tostarp smagākus vai vieglākus sastiepumus, lūzumus, izmežģījumus u.c. Katru diennakti pēc palīdzības vēršas ap 40 pacienti, kas krituši vai cietuši sadursmē, braucot ar velosipēdu, motociklu, elektroskrejriteni un citiem transportlīdzekļiem, nodarbojoties ar sportu, veicot dārza darbus u.tml. Vidēji dienā 5 – 8 cietušie tiek stacionēti.

“Novēlu ikvienam vasaru izbaudīt pilnvērtīgi dažādos pasākumos, nevis ar ierobežotu mobilitāti vai pat guļot slimnīcā. Svarīgs priekšnosacījums drošai atpūtai un fiziskajām aktivitātēm – iespējamo risku izvērtēšana, kā arī piesardzības pasākumi. Ja trauma ir gūta, mēs, traumatologi, esam sasniedzami visu diennakti,” uzsver dr. J. Lazdāne.

Savukārt dr. A. Lapsiņš atgādina, ka vasarā īpaši ieteicams laiku pavadīt svaigā gaisā un fiziskās aktivitātēs, taču, darbojoties ārā – sportojot, peldot, sauļojoties, braucot ar velosipēdu vai vienkārši pastaigājoties, ir svarīgi pasargāt ādu no ultravioletā starojuma.

Sabiedrības veselības veicināšanas lekcijā ārsti akcentēs drošas vides aspektus – iepazīstinās ar rīcību traumas vai saules dūriena gadījumā, tipiskākajām traumām, ādas apdegumiem un varbūtējām sekām, preventīvajiem pasākumiem, kā izvairīties no kritiena vai pārsauļošanās, u.c. saistītajiem jautājumiem.

Par Rīgas veselības centru

SIA “Rīgas veselības centrs” darbojas sešās filiālēs – Ziepniekkalnā, Imantā, Iļģuciemā, Ķengaragā, Torņakalnā, Bolderājā un sniedz veselības aprūpes pakalpojumus vairumam Pārdaugavas un daļai Ķengaraga iedzīvotāju iespējami tuvu viņu dzīves vietai.