Notiks Veselības diena senioriem “Mans ķermenis ir mana pils” - Rīgas 2.slimnīca
24/7 neatliekamā medicīniskā palīdzība traumatoloģijā
Attēlam ir ilustratīva nozīme. Avots: pexels.com

Notiks Veselības diena senioriem “Mans ķermenis ir mana pils”

01.10.2021. | veseligsridzinieks.lv

Tuvojoties Starptautiskajai senioru dienai un Pasaules garīgās veselības dienai, Rīgas domes Labklājības departaments šos notikumus atzīmē ar Veselības dienu senioriem “Mans ķermenis ir mana pils”, lai izzinošu un praktisku nodarbību laikā pievērstu uzmanību senioru demences un traumatisma profilaksei. 

Veselības diena notiks 8. oktobrī no plkst. 10:30 (reģistrācijas sākums) līdz 16:00 VEF Kultūras pilī, Ropažu ielā 2, Rīgā. Tās laikā izzinošās un radošās nodarbībās tiks apvienota ideja par garīgo, fizisko un sociālo vajadzību līdzsvaru, kas ir cilvēka veselības pamatā.

Lai apmeklētu pasākumu, sava dalība jāpiesaka iepriekš sazinoties  pa tālruņa numuru +371 25560050 vai rakstot e-pasta vēstuli uz viola@onplate.lv. Precīza pasākuma programma tiks nosūtīta piesakoties, kā arī izsniegta pasākuma norises laikā.

Kā demences pacients redz pasauli un cilvēkus sev apkārt? Kā iespējams atpazīt, vai mani ir skāruši kognitīvo funkciju traucējumi? Kā apkārtējā mājas vide un ergonomikas pamati palīdz mazināt kritienu risku, un kāda ir fizisko aktivitāšu nozīme demences profilaksē? Par šīm senioriem svarīgajām tēmām vispārējās veselības saglabāšanā savās zināšanās un pieredzē dalīsies veselības jomas eksperti:

  • Sandris Petronis (Rīgas 2.slimnīcas valdes priekšsēdētājs, ikdienā praktizējošs ķirurgs un traumatologs, ortopēds);
  • Aleksandra Koņevņina (Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra ārste psihiatre, specializējusies demences jautājumos).

Veselības dienas apmeklētāji varēs piedalīsies arī praktiskās un radošās aktivitātēs – vingrošanas nodarbībā fizioterapeita vadībā un izkustēties mūzikas ritmā līnijdeju nodarbībā. Vingrošanas nodarbībā būs iekļauti praktiski līdzsvara un spēka vingrinājumi traumatisma profilaksei, kā arī pievērsta uzmanība vingrinājumu pareizai izpildei un ieguvumiem kustību mobilitātei un veselībai kopumā.

Pasākuma apmeklētāji piedalīsies arī ziepju liešanas meistarklasē, lai no amata meistara iemācītos vērtīgus padomus, kas jāņem vērā, ziepes gatavojot arī mājās. Pēc kopīgās ziepju paraugu meistarklases savu darinājumu varēs iegūt līdzņemšanai.

Uzmanību! Ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības noteikumus, pasākuma dalībniekiem būs jāuzrāda derīgs Covid-19 sertifikāts, kas apliecina vakcinācijas vai izslimošanas faktu un personu apliecinošs dokuments. Sertifikātu var uzrādīt drukātā formātā vai elektroniski (kā QR koda attēlu vai PDF viedierīcē).

Informējam, ka pasākuma laikā tiks fotografēts un filmēts Rīgas domes Labklājības departamenta publicitātes materiālu vajadzībām.