Rīgas 2. slimnīca prezentēs pērnā gada pārskatu; akcents uz darbības pilnveidi - Rīgas 2.slimnīca
Publicitātes attēls. Rīgas 2. slimnīcas fotoarhīvs.

Rīgas 2. slimnīca prezentēs pērnā gada pārskatu; akcents uz darbības pilnveidi

11.05.2023. | Brigita Zutere, Rīgas 2. slimnīcas mārketinga un komunikāciju speciāliste

Š.g. 17. maijā Rīgas domes (RD) kapitālsabiedrība SIA “Rīgas 2. slimnīca” iepazīstinās ar 2022. gadā paveikto. Pārskats par 12 mēnešu darba rezultātiem, aktualitātēm un tuvākajiem plāniem norisināsies hibrīda formā plkst. 11.00 slimnīcas konferenču zālē un platformā MS Teams.

“Jau vairāk nekā 60 gadus Rīgas 2. slimnīca ir stratēģiski svarīgs punkts diennakts traumatoloģiskās neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanai pieaugušajiem Pārdaugavā un Pierīgas teritorijā. Pilnveidojot procesus un esot ceļā uz jauna slimnīcas korpusa izbūvi, iedzīvotājiem un reģionam būs vēl pieejamāka veselības aprūpe Daugavas kreisajā krastā,” pauž dr. Sandris Petronis, Rīgas 2. slimnīcas valdes priekšsēdētājs.

Atbilstoši 2022. gada auditētajam finanšu pārskatam slimnīcas neto apgrozījums sasniedza 9,9 miljonus eiro. Salīdzinot ar 2021. gadu, neto apgrozījums pieauga par 900 tūkstošiem. Pērnajā gadā ilgtermiņa ieguldījumi jeb pamatlīdzekļi pieauga par 38% jeb 556 tūkstošiem eiro. 2022. gads tika noslēgts ar 334 tūkstošu eiro zaudējumiem. Rādītājus ietekmēja ārkārtas stāvoklis medicīnā, kā rezultātā traumatoloģijā un ortopēdijā specializētā slimnīca nevarēja strādāt ar pilnu atdevi. Nelabvēlīgu ietekmi uz saimnieciskajiem rādītājiem radīja inflācija, energoresursu kāpums un citi saistītie faktori, kas iespaido medicīnas iestādes darbu – salīdzinot ar 2021. gadu, komunālo pakalpojumu izmaksas pieauga par 27%, savukārt materiālu sadārdzinājums lēšams ap 35%. Rīgas 2. slimnīcai nav piesaistīti aizdevuma līdzekļi.

Ar RD atbalstu uzlabota infrastruktūra – īstenoti steidzami projekti, proti, nomainīti kanalizācijas maģistrāles cauruļvadi un modernizēta viena lifta iekārta. Pateicoties Nacionālā veselības dienesta piešķirtajam finansējumam, t.i., Covid-19 investīcijām medicīnisko iekārtu un aprīkojuma iegādei, pacientiem ir pieejams moderns inventārs vairāk nekā 1 000 000 eiro vērtībā: funkcionālās gultas, pacientu vitālo funkciju novērošanas monitori u.c. aprīkojums pacientu centrētas aprūpes nodrošināšanai.

Visa gada garumā specializētās slimnīcas speciālisti aktīvi iesaistījās sabiedrības veselības informēšanas un izglītošanas aktivitātēs, vislielāko vērību vēršot traumatismam ziemā, krītot uz slidenām ietvēm vai brauktuvēm, un sekām pēc kritiena no dažādiem pārvietošanās līdzekļiem, jo īpaši elektroskrejriteņiem. Gada nogalē Rīgas 2. slimnīca prezentēja jauno vizuālo identitāti, kā pamatā ir dinamika, kustība un sadarbība. Pacientiem ir pieejama jauna, funkcionāla mājaslapa.

Interesenti aicināti pieteikties klātienes vai attālinātai dalībai pasākumā līdz 16.05.23., rakstot uz slimnica@slimnica.lv vai zvanot 67614973.