Rīgas 2. slimnīcas pirmo sešu mēnešu darba rezultāti: stabilitāte un attīstība krīzes apstākļos - Rīgas 2.slimnīca
Rīgas 2. slimnīca no putna lidojuma. Attēls: Rīgas 2. slimnīcas fotoarhīvs

31.08.2022. | Brigita Zutere, mārketinga speciāliste

Rīgas domes (RD) kapitālsabiedrība SIA “Rīgas 2. slimnīca” tiešsaistes pasākumā iepazīstinās ar 2022. gada pirmajā pusgadā paveikto un ieskicēs nākotnes perspektīvas. Prezentācija ir ieplānota platformā ZOOM š.g. 5. septembrī plkst. 11:00. Laipni aicināti visi interesenti!

Atskata pasākumā Rīgas 2. slimnīcas (turpmāk – slimnīca) valdes priekšsēdētājs, traumatologs ortopēds dr. Sandris Petronis un Pacientu aprūpes daļas vadītāja Ilze Klēģere iepazīstinās ar slimnīcas sešu mēnešu darba rezultātiem, aktualitātēm un tuvākajiem plāniem. Slimnīcas vispārējais mērķis ir nodrošināt kvalitatīvu un efektīvu diennakts neatliekamo un plānveida stacionāro un ambulatoro veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību traumatoloģijā un ortopēdijā, kā arī veselības aprūpi mājās un veicināt Rīgas pilsētas iedzīvotāju veselību. Medicīnas iestāde apvieno vairāk nekā 300 darbinieku. Šogad komandai ir pievienojušies septiņi Ukrainas civiliedzīvotāji, tostarp, divi traumatologi ortopēdi, anesteziologs reanimatologs, trīs vispārējās aprūpes māsas un uzkopšanas speciālists.

Atbilstoši attīstības stratēģijai RD un pati medicīnas iestāde investē Rīgas 2. slimnīcas vēsturiskās ēkas uzturēšanā un uzlabošanā, taču nākotnē ir paredzēta jauna korpusa būvniecība: jau ir veikti ģeoloģiskie mērījumi un citi priekšdarbi, un tuvākajā laikā ir plānots metu konkurss. Šis modernizācijas projekts iezīmē Pārdaugavā vienīgās traumatoloģijā un ortopēdijā specializētās slimnīcas un traumpunkta attīstību – ar Rīgas domes atbalstu tiek plānots pakāpeniski pilnveidot ēkas infrastruktūru, iegādāties jaunas medicīniskās iekārtas, uzlabot aprīkojumu un tehnoloģijas, lai uzlabotu pacientu un personāla pieredzi.

Kā ziņots, pērnā gada novembrī Rīgas 2. slimnīca pārtapa Covid-19 stacionārā, un specializētā slimnīca tika īslaicīgi slēgta. Arī šī gada sākumā, līdz pat ārkārtējā stāvokļa beigām medicīna aprūpes jomā, t.i., šā gada darbības pirmajā ceturksnī, bija novērojama negatīva ietekme uz saimniecisko darbību, taču šobrīd klīnika atgūst kapacitāti un strādā ar pilnu atdevi. Atbilstoši neauditētajam 2022. gada 6 mēnešu finanšu pārskatam slimnīcas finanšu stāvoklis ir stabils, turklāt pamatlīdzekļu apmērs ir palielinājies. Medicīnas iestādes attīstībai nav piesaistīti aizdevuma līdzekļi. Realizējot pārdomātu finanšu vadības politiku, arī inflācijas un energoresursu kāpuma apstākļos slimnīca turpina uzlabot saimnieciskos rādītājus. 2022. gada pirmajos sešos mēnešos slimnīcas neto apgrozījums bija 4,6 miljoni eiro, un, vērtējot šā brīža dinamiku, šogad kopumā plānots noturēt iepriekšējā gada finanšu rādītājus.

Slimnīcas speciālisti aktīvi iesaistās sabiedrības veselības informēšanas un izglītošanas pasākumos: Rīgas 2. slimnīcas traumatologi ortopēdi piedalījušies Satiksmes ministrijas rīkotā diskusijā par drošu pārvietošanos ar elektroskrejriteni, sagatavojuši publikācijas veselības žurnālos, uzsverot datornavigācijas nozīmi endoprotezēšanas operācijās, kā arī skaidrojuši locītavu sāpju rašanās iemeslus un mazināšanas iespējas.

Lai kļūtu vēl pieejamāki un atvērtāki sabiedrībai, Rīgas 2. slimnīcai top jauna vizuālā identitāte un mājaslapa.

Pieteikšanās dalībai tiešsaistes pasākumā, rakstot uz slimnica@slimnica.lv vai zvanot 67614973.

Pieeja ZOOM videokonferencei:

ID: 840 1329 3193; parole: 383083

SIA “Rīgas 2. slimnīca” ir veselības aprūpes kapitālsabiedrība. Galvenais darbības virziens ir kustību balsta sistēmas slimību ārstēšana un rehabilitācija, kā arī neatliekamā medicīniskā palīdzība skeleta traumu gadījumos un plānveida ortopēdisko ārstniecību dažādu skeleta un locītavu slimību gadījumos.