Rīgas pašvaldības ārstniecības iestāžu sadarbība ilgtspējīgai un pacientam drošai veselības aprūpei - Rīgas 2.slimnīca
Dr. Viktors Ļiņovs, uzstājoties konferencē “Jaunākās tendences veselības aprūpē”. Attēls: Rīgas 1. slimnīcas fotoarhīvs.

23.10.2023. | Iveta Medne, SIA „Rīgas 1.slimnīca” sabiedrisko attiecību speciāliste

Lai ārstniecības personāls varētu sniegt saviem pacientiem vislabāko iespējamo aprūpi, ir svarīgi, lai tas būtu informēts par jaunāko nozarē.

Rīgas 1. slimnīca sadarbībā ar Rīgas 2. slimnīcu, Rīgas Dzemdību namu un Rīgas Veselības centru organizēja konferenci “Jaunākās tendences veselības aprūpē”. Konferences dalībniekus uzrunāja Rīgas 1. slimnīcas valdes priekšsēdētāja dr. Natālija Zlobina: “Šādu pasākumu mēs – Rīgas pašvaldības ārstniecības iestādes, kopīgi organizējam pirmo reizi, un esam patiesi gandarīti par lielo interesi. Medicīna ir īpaša profesija, kas strauji attīstās, un no mūsu zināšanām ir atkarīga pacienta veselība un  mūsu valsts labklājība”.

Konference notika hibrīda formātā septiņdesmit dalībniekiem klātesot Rīgas 1. slimnīcā un vairāk nekā 500 dalībniekiem sekojot konferences norisei attālināti, kas ir vairāk nekā pārliecinošs apliecinājums izvēlēto tēmu aktualitātei. Īpašs paldies no konferences organizatoriem Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijai! Informācija par konferenci bija sasniegusi teju visus Latvijas novadus, par ko ir liels prieks, jo izturīgākajiem konferences klātienes dalībniekiem tika piedāvāta neliela ekskursiju pa slimnīcu, iepazīstinot ar infrastruktūru, plašo pakalpojumu piedāvājumu un moderno medicīnisko aprīkojumu.

Konferencē septiņas tēmas piedāvāja desmit lektori, kas ir  Rīgas valstspilsētas veselības aprūpes iestāžu speciālisti, apmācīttiesīgas ārstniecības personas:

• Mūsdienīgs skatījums uz grūtniecības aprūpi un dzemdību vadību

Lektori : Linda Veidemane, Rīgas Dzemdību nama vecmāte, Vecmāšu asociācijas vadītāja

prof. Anna Miskova, Rīgas Dzemdību nama Dzemdību centra vadītāja

• Aktualitātes traumatoloģijā un ortopēdijā

Lektori: Jānis Keselis, traumatologs, ortopēds, Rīgas 2. slimnīcas Ārstniecības daļas vadītājs

Viktors Ļiņovs, radiologs, Rīgas 2. slimnīcas Diagnostiskās radioloģijas nodaļas vadītājs

• Aktualitātes bērnu kardioloģijā un diagnostikā

Lektore: Inta Bergmane, Rīgas veselības centra bērnu kardioloģe

• Aptaukošanās kā slimība. Riski un ārstēšanas iespējas

Lektors: Alla Škļevska, ārste interniste, algoloģe, Rīgas 1. slimnīcas Svara korekcijas centra vadītāja

• Sāpes algologa praksē

Lektors: doc. Irina Evansa, Rīgas 1.slimnīcas Anestezioloģijas, intensīvās terapijas un sāpju klīnikas vadītāja

• Balss traucējumu diagnostika un ārstēšanas iespējas

Lektors: Alise Adoviča, Rīgas 1. slimnīcas otolaringoloģe

• Vairogdziedzera un epitēlijķermenīšu patoloģiju izmeklēšana un ārstēšana

Lektors: Irīna Liepiņa, Rīgas 1. slimnīcas ķirurģe, Ķirurģijas klīnikas vadītāja vietniece

Latvijas Ārstu biedrības Sertifikācijas padome ar dokumentu Nr. TIP2023/6540 apliecinājusi, ka konferences “Jaunākās tendences veselības aprūpē” dalībnieki saņem 5.0 TIP tālākizglītības punktus, kas saskaņā ar MK noteikumiem Nr. 943 “Ārstniecības personu sertifikācijas kārtība” izmantojami ārstu sertifikācijai un resertifikācijai.

Konferences videoieraksts ievietots un skatāms Rīgas 1. slimnīcas tīmekļa vietnē:

Notika konference “Jaunākās tendences veselības aprūpē” – Rīgas 1. slimnīca (1slimnica.lv)

Ņemot vērā lielo atsaucību, tiks vērtētas iespējas organizēt šāda veida konferenci kā ikgadēju pasākumu. Ārstniecības personālam ir pieejami dažādi veidi, kā pilnveidot savas zināšanas un prasmes. Viens no populārākajiem veidiem ir apmeklēt konferences un seminārus un saņemt informāciju par aktuālajām tendencēm, metodēm un tehnoloģijām no attiecīgās jomas ekspertiem. Rīgas 1. slimnīcas, Rīgas 2. slimnīcas, Rīgas Dzemdību nama un Rīgas Veselības centra organizētā konference ir veids, kā veicināt profesionālās kvalifikācijas paaugstināšanu ārstniecības jomā strādājošajiem, iepazīstinot ar jaunumiem veselības aprūpē, kurus savā praksē pielieto Rīgas pašvaldības ārstniecības iestāžu vadošie speciālisti.

IZZIŅAI:

Rīgas valstpilsētas pašvaldības kapitālsabiedrības: SIA “Rīgas 1. slimnīca”, SIA “Rīgas 2. slimnīca”, SIA “Rīgas Dzemdību nams”, SIA “Rīgas Veselības centrs” ar filiālēm  “Ziepniekkalns”, ”Imanta”, “Torņakalns”, ”Iļģuciems”, “Bolderāja” un “Ķengarags”, pilda pašvaldības funkciju – nodrošina veselības aprūpes pieejamību, sniedzot un attīstot kvalitatīvus, efektīvus, Rīgas un Latvijas iedzīvotājiem pieejamus veselības aprūpes pakalpojumus, veicina iedzīvotāju veselību.