Rīgas 2. slimnīcas speciālisti piedalās RSU Zinātnes nedēļā - Rīgas 2.slimnīca
Publicitātes attēls: “RSU Zinātnes nedēļas 2023” atklāšana. Avots: Rīgas Stradiņa universitātes fotoarhīvs.

Rīgas 2. slimnīcas speciālisti piedalās RSU Zinātnes nedēļā

30.03.2023. | Rīgas 2.slimnīca

Šobrīd noris starptautiskā Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) “Zinātnes nedēļa 2023” (27.-31.03.23.), aptverot plašu zinātnisko aktualitāšu loku. Rīgas 2. slimnīcas traumatologs, ortopēds piedalījās RSU Starptautiskās studentu konferences žūrijā, bet diagnostikas un neiroloģijas jomas speciālisti iesaistījās unikālos pētījumos.

Dr. Sandris Petronis, sertificēts traumatologs, ortopēds, Rīgas 2. slimnīcas valdes priekšsēdētājs, RSU Ortopēdijas katedras docents, sekcijas “Ķirurģija (klīniskie gadījumi)” žūrijas sastāvā vērtēja studentu darbus.

Dr. Sandris Petronis, RSU Starptautiskās studentu konferences žūrijas loceklis. Avots: S. Petroņa privātais arhīvs.

Rīgas 2. slimnīcas Diagnostiskās radioloģijas nodaļas vadītājs, sertificēts radiologs dr. Viktors Ļiņovs un neirologs dr. Maksims Timčenko ir līdzautori pētījumam, kas palīdzēs nākotnē sekmīgāk diagnosticēt ģenētiskas neiroloģiskās slimības.

Šis pētījums ir pirmais detalizētais ultrasonogrāfiskais novērtējums pacientiem ar HINT1 aksonālo polineiropātiju. Turpmākie pētījumi ar elektrofizioloģisko un ultraskaņas izmeklēšanu dažādām iedzimtām neiropātijas grupām var būt noderīgs instruments retu perifēro nervu sistēmu slimību grupu diagnostikai.

Unikālais pētījums ir pirmais detalizētais ultrasonogrāfiskais novērtējums pacientiem ar HINT1 aksonālo polineiropātiju. Vispazīstamākais un visizplatītākais ar slimību saistītais variants ir p.Arg37Pro. Ģenētiskā epidemioloģija liecina, ka HINT1 neiropātija ir jāņem vērā, diagnosticējot Eiropas izcelsmes pacientus ar aksonu CMT.

Pētījumos gūtie rezultāti pavērs iespējas plašākai izpētei un diagnostiskas pilnveidei pacientiem ar aksonālo polineiropātiju.