8. novembris – Starptautiskā radioloģijas diena - Rīgas 2.slimnīca
Attēls: Rīgas 2. slimnīcas fotoarhīvs.

8. novembris – Starptautiskā radioloģijas diena

08.11.2022. | Rīgas 2.slimnīca

Ik gadu 8. novembrī tiek atzīmēta Starptautiskā radioloģijas diena. Medicīnas pasaulē šī diena ir īpaša kopš 1895. gada 8. novembra, kad Vilhelms K. Rentgens atklāja x jeb rentgenstarus, vēlāk par šo atklājumu saņemot Nobela prēmiju. Mūsdienās radioloģijas nozare ir ļoti plaša, jo rentgenstarus pielieto, lai agrīni diagnosticētu veselības problēmas, kontrolētu ārstēšanas efektus, izvairītos no komplikācijām pēc sarežģītām operācijām vai procedūrām.

“Mūsdienu medicīna nav iespējama bez radioloģijas. Radiologs ir kā ārstējošā speciālista acis, kas, pateicoties sarežģītām tehnoloģijām, palīdz redzēt to, kas ir paslēpts un nav diagnosticējamas ar klasiskām izmeklēšanas metodēm,” uzsver dr. Viktors Ļiņovs, sertificēts Rīgas 2. slimnīcas radiologs, Diagnostiskās radioloģijas nodaļas vadītājs.

Pašlaik starpdisciplinārajā mediķu komandā radiologam ir vadošā loma kā profesionālim, kurš pamana patoloģiju un roku rokā ar citiem speciālistiem virza un nodrošina pareizu pacientu ārstēšanu. Radioloģija nepieciešama preventīvo pasākumu veikšanai, lai agrīni noteiktu bīstamas kaites, piemēram, onkoloģiskas slimības vai hroniskas saslimšanas vai komplikācijas, autoimūnas slimības, kā arī palīdzētu speciālistiem izvēlēties pareizās taktikas un izvērtēt terapijas efektivitāti.

Mūsdienās radioloģiskie izmeklējumi ir droši. Dr. V. Ļiņovs uzsver komandas darba nozīmīgumu veselības aprūpē: “Rīgas 2. slimnīcas Diagnostiskās radioloģijas nodaļas ikdienas darbs ir sarežģīts un nav iespējams bez laba, kvalificēta kolektīva, kas sastāv no sanitāriem, pacientu reģistratoriem, radiologa asistentiem, radiogrāferiem, radiologiem un medicīnas fiziķiem. Tikai pateicoties komandas darbam, ir iespējams efektīvi un kvalitatīvi dienu dienā sniegt radioloģiskus izmeklējumus.”

Uzticiet rūpes par savu kaulu un locītavu veselību Rīgas 2. slimnīcas speciālistiem!

SIA “Rīgas 2. slimnīca” ir veselības aprūpes kapitālsabiedrība. Galvenais darbības virziens ir kustību balsta sistēmas slimību ārstēšana un rehabilitācija, kā arī neatliekamā medicīniskā palīdzība skeleta traumu gadījumos un plānveida ortopēdisko ārstniecību dažādu skeleta un locītavu slimību gadījumos.