Pirmoreiz Latvijā notika EUROSON – vērienīgs Eiropas ultrasonogrāfijas kongress - Rīgas 2.slimnīca
Kongress “EUROSON 2023” Rīgā. Foto: © Toms Norde.

Pirmoreiz Latvijā notika EUROSON – vērienīgs Eiropas ultrasonogrāfijas kongress

31.05.2023. | euroson2023.com

Šogad pirmoreiz tā pastāvēšanas vēsturē 34. Eiropas ultrasonogrāfijas kongress “EUROSON 2023” norisinājās Baltijā, Latvijā. Tā ir viena no vadošajām ultrasonogrāfijas nozares platformām, pulcējot pasaules līmeņa ekspertus, ārstus un pētniekus, tādējādi atzīstot Latvijas medicīnas nozares augsto kompetenci un iespējas.

Eiropas ultrasonogrāfijas kongress “EUROSON” ir īpaši nozīmīgs notikums medicīnas nozarē. Vērienīgā pasākuma organizatoru komitejā bija arī radiologs dr. Viktors Ļiņovs, Rīgas 2. slimnīcas Diagnostikās radioloģijas nodaļas vadītājs, Latvijas Ultrasonogrāfistu asociācijas prezidents.

Šogad kongress norisinājās Rīgā no 23. līdz 25. maijam, pulcējot ultrasonogrāfijas ekspertus, radiologus, ginekologus, ķirurgus un citus medicīnas nozares profesionāļus, kuri strādā ar ultrasonogrāfijas tehnoloģijām, piedāvājot ne vien zinātnisko programmu, ultrasonogrāfijas kongresu studentiem, bet arī dažādām tēmām veltītas praktiskas sesijas un meistarklases. Kongresā tikās 174 lektori no 55 valstīm.

“EUROSON 2023” laikā tika prezentēti jaunāko pētījumu rezultāti, atklājumi un inovācijas ultrasonogrāfijas laukā, kā arī dalībnieki bija iespēja iepazīties ar pasaules vadošo ražotāju jaunākajām ultrasonogrāfijas iekārtām un tehnoloģijām.

Kongress Latvijā pavēra plašas iespējas nostiprināt ultrasonogrāfijas nozīmīgumu visās medicīnas nozarēs. Ultrasonogrāfija ir viena no efektīvākajām, pieejamākajām un nekaitīgākajām diagnostikas metodēm. Rīgas 2. slimnīcai ir liela pieredze muskulo-skeletālo izmeklējumu veikšanā. Traumatoloģijā un ortopēdijā specializētās klīnikas speciālisti veic kaulu, locītavu, muskuļu un saišu patoloģiju diagnostiku un strādā ar augstākās klases iekārtu.

Pierakstieties uz izmeklējumu:

🌐 ar e-pierakstu;

📞 zvanot 80200991‬;

📧 rakstot e-pastu pieraksts@slimnica.lv

Uzticiet rūpes par savu veselību mūsu sertificētajiem speciālistiem! Pareiza un savlaicīga ultrasonogrāfiskā diagnostika bieži nosaka ārstēšanas metodes izvēli un uzlabo prognozi.