Starptautiskajā radioloģijas dienā ārsti-rezidenti akcentē diagnostikas svarīgo nozīmi veselības aprūpē - Rīgas 2.slimnīca
Ārsti-rezidenti apgūst jaunas prasmes Diagnostiskās radioloģijas nodaļā. Attēls: Rīgas 2. slimnīcas fotoarhīvs.

08.11.2023. | Rīgas 2.slimnīca

Ikgadējā Starptautiskā radioloģijas diena tiek atzīmēta 8. novembrī. Šie profesionālie svētki ir īpaši Rīgas 2. slimnīcas Diagnostiskās radioloģijas nodaļas komandai, kurā apvienojušies augstas raudzes profesionāļi, kuri apmāca arī jaunos speciālistus. Šobrīd specializētajā slimnīcā jaunas iemaņas apgūst un nostiprina ārsti-rezidenti dr. Marina Audrupe un dr. Artis Brokāns, kuri pastāsta vairāk par savu ikdienu.

Šis datums ir nozīmīgs kopš 1895. gada, kad Vilhelms K. Rentgens tajā pirmo reizi attēloja rentgena starus un atklāja rentgena starojuma īpašības. Atklājums ieviesa revolūciju medicīnā un radioloģijas jomā. Šobrīd diagnostikai ir ļoti būtiska nozīme kustību balsta sistēmas slimību ārstēšanā.

Dr. Marina Audrupe un dr. Artis Brokāns ir Rīgas Stradiņa universitātes 1. studiju gada rezidenti radioloģijas specialitātē. Atbildot uz jautājumu, kāpēc ārsti izvēlējušies šo specializāciju, rezidenti norāda uz nākotnes perspektīvām un darbības sfēras būtisko lomu veselības aprūpē: “Mūsuprāt, šī ir interesanta specialitāte, turklāt ar lielu attīstības potenciālu. Veiksmīgas pacienta diagnostikas un ārstēšanas pamatā ir radioloģiskie izmeklējumi. Radioloģija ir izaicinoša specialitāte, kas sevī iekļauj nepārtrauktu zināšanu apguvi, prasmju pilnveidošanu un gribasspēka attīstīšanu.”

Rezidentūras ciklu Rīgas 2. slimnīcā mēs vērtējam ļoti augsti, jo šeit it pretimnākošs un draudzīgs kolektīvs. Apgūstam un pilnveidojam prasmes zinošu speciālistu pavadībā, kuri ir sava darba entuziasti un ir vienmēr gatavi izpalīdzēt jaunajiem speciālistiem,” tā pieredzē dalās dr. M. Audrupe un dr. A. Brokāns.

Ārsti-rezidenti mudina parūpēties par savu kaulu un locītavu veselību: “Pacientiem mēs vēlam labu veselību! Ja nu tomēr ir gūta kāda trauma, iedrošinām nebaidīties un laikus vērsties pēc palīdzības pie Rīgas 2. slimnīcas augsti kvalificētajiem speciālistiem.”

“Savukārt citiem speciālistiem šajos profesionālajos svētkos mēs novēlam nezaudēt interesi par  savu specialitāti un turpināt nepārtraukti pilnveidot savas zināšanas un attīstīt savas iemaņas! Izsakām īpašu paldies Diagnostiskās radioloģijas nodaļas vadītājam, radiologam dr. Viktoram Ļiņovam par sniegto motivāciju jaunu zināšanu un prasmju apguvei!” tā komentē topošie radiologi.

Radioloģiskos izmeklējumus iespējams veikt tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar norīkojumu, vai nu zvanot uz tālruni 80 200 991 (darba dienās plkst. 8:00 – 16:30), vai veicot e-pierakstu mājaslapā vai rakstot e-pastu uz pieraksts@slimnica.lv jebkurā sev ērtā laikā. Uztieciet rūpes par savu muskolo-skeletālo sistēmu Rīgas 2. slimnīcas speciālistiem!

SIA “Rīgas 2. slimnīca” ir veselības aprūpes kapitālsabiedrība. Galvenais darbības virziens ir kustību balsta sistēmas slimību ārstēšana un rehabilitācija, kā arī neatliekamā medicīniskā palīdzība skeleta traumu gadījumos un plānveida ortopēdisko ārstniecību dažādu skeleta un locītavu slimību gadījumos.