Veiciet rentgenogrāfiskos izmeklējumus ar jaunākās paaudzes digitālo iekārtu - Rīgas 2.slimnīca
Jaunākās paaudzes digitālā rentgena iekārta Diagnostiskās radioloģijas nodaļā. Attēls: Rīgas 2. slimnīcas fotoarhīvs.

Veiciet rentgenogrāfiskos izmeklējumus ar jaunākās paaudzes digitālo iekārtu

07.08.2023. | Rīgas 2.slimnīca

Pārdaugavā bāzētā Rīgas 2. slimnīca ir specializējusies pieaugušo locītavu un kaulu slimību diagnostikā, un augsti kvalificēti speciālisti veic plaša spektra rentgenogrāfiskos izmeklējumus.

Rentgenogrāfija ir diagnostikas metode, kas pēta organisma daļu iekšējo struktūru, izmantojot rentgena starus un projicējot attēlu uz īpašas digitālās plāksnes. Tā ir pacientam  pieejama un absolūti nekaitīga diagnostikas metode.

Diagnostiskās radioloģijas nodaļa strādā ar jaunākās paaudzes digitālo rentgena iekārtu, kas ir viena no modernākajām Latvijā. Iekārta būtiski paātrina pacientu izmeklēšanas laiku un atvieglo speciālistu ikdienas darbu, kā arī būtiski paaugstina darba efektivitāti un uzlabo attēla kvalitāti. Ar šo rentgeniekārtu izmeklējumus var veikt jebkurai ķermeņa daļai vertikālā, horizontālā vai slīpā projekcijā.

Ar speciālista vai ārsta nosūtījumu specializētajā klīnikā izmeklējumus iespējams veikt ar divām rentgenogrāfijas iekārtām:

• KAULU UN LOCĪTAVU RENTGENS

Ļauj veikt lūzumu, plaisu, izmežģījumu un pamežģījumu diagnostiku, kaulu un locītavu slimību diagnostiku. Šo izmeklējumu nozīmē šādām ķermeņa zonām: pirkstiem, roku locītavām, pēdām, krūšu kaulam, atslēgas kaulam, iegurņa kauliem, krustu kaula un zarnkaula locītavām, cauruļveida kauliem (gurnu, plecu u.c.), elkoņiem, plaukstas, ceļgalu un gūžu locītavām.

• MUGURKAULA RENTGENS

Vienkāršs veids, kā konstatēt skeleto-muskulārās sistēmas slimības: traumas, deģeneratīvi distrofiskas slimības (osteohondroze, kifoze, skolioze), infekciju un iekaisīgas slimības, kā arī audzējus. Tiek veikts šādos gadījumos: galvassāpes, sāpes kakla rajonā, diskomforts, grozot galvu, galvas reibšana, acu ņirboņa, traumas u.c.

• KRŪŠKURVJA (PLAUŠU) RENTGENS

Nozīmē apakšējo elpceļu iekaisīgu slimību un audzēju profilaksei un diagnostikai (pneimonija, tuberkuloze, plaušu sēnīšu slimības).

• DEGUNA BLAKUSDOBUMU RENTGENS

Nozīmē sinusīta diagnostikai.

Pirms izmeklējuma jāveic pieraksts Konsultatīvās poliklīnikas reģistratūrā: