Anestezioloģe, reanimatoloģe dr. Dzintra Pūka saņem VM Atzinības rakstu - Rīgas 2.slimnīca
Veselības ministrijas (VM) apbalvošanas pasākums. No kreisās: veselības ministrs Hosams Abu Meri un Rīgas 2. slimnīcas ārste dr. Dz. Pūka. Foto: VM fotoarhīvs.

Anestezioloģe, reanimatoloģe dr. Dzintra Pūka saņem VM Atzinības rakstu

10.11.2023. | Rīgas 2.slimnīca

Svinīgā ceremonijā Veselības ministrija (VM) godinājusi nozares darbinieku ieguldījumu veselības nozarē. 2023. gada 10. novembrī Atzinības rakstu par ilgu, apzinīgu un priekšzīmīgu darbu veselības aprūpē saņēma Rīgas 2. slimnīcas anestezioloģe, reanimatoloģe dr. Dzintra Pūka.

VM Atzinības rakstus un Pateicības rakstus, paužot atzinību par pašaizliedzību, profesionalitāti un izcilu darbu veselības aprūpes un sabiedrības veselības jomā 46 profesionāļiem, pasniedza veselības ministrs Hosams Abu Meri.

Rīgas 2. slimnīcas komanda sveic un lepojas ar dr. Dzintras Pūkas saņemto apbalvojumu un pateicas par anesteziologa, reanimatologa pienākumu sekmīgu un godprātīgu izpildi, būtisku ieguldījumu sabiedrības veselības uzlabošanā, profilaksē un izglītošanā.

Ārstes Dz. Pūkas dzīves gājums

Absolvējusi Rīgas Medicīnas institūtu (šobrīd – Rīgas Stradiņa universitāte) 1975. gadā, iegūstot ārsta grādu. Turpinājusi studijas internatūrā un 1983. gadā ieguvusi anesteziologa, reanimatologa specializāciju. Paralēli studijām 1976. gadā uzsāka savas darba gaitas Rīgas 2. slimnīcā par ārstu anesteziologu, reanimatologu.

No 1984. gada līdz pat šai dienai veic ārsta transfuziologa pienākumus. No 1984. līdz 2021. gadam vadījusi lntensīvās terapijas un anestezioloģijas nodaļu Rīgas 2. slimnīcā. Šobrīd strādā kā anesteziologs, reanimatologs un Asins kabineta vadītājs – transfuziologs.

Rīgas 2. slimnīcā nostrādātajos 47 darba gados dr. Dzintra Pūka ir kļuvusi par izcilu, pacientu iemīļotu speciālisti un nodaļas vadītāju, organizējot lntensīvās terapijas un anestezioloģijas nodaļas darbu 39 gadu garumā.

Ārste mērķtiecīgi paaugstina zināšanu līmeni anesteziologa, reanimatologa specialitātē, piedaloties gan vietējos, gan starptautiskos kvalifikāciju uzturošos kursos, kongresos un semināros. Dr. Dz. Pūka darbojas ka apmācīttiesīgā persona un aktīvi piedalās jauno kolēģu, rezidentu un praktikantu apmācībā, daloties savā pieredzē.

Iejūtīga un rūpīga pret pacientiem, izglīto slimniekus un viņu piederīgos par plānotajām diagnostiskajām un ārstnieciskajām procedūrām un manipulācijām. Konsultē pacientus Rīgas 2. slimnīcas projektā “Pacientu skola”, kura mērķis ir pacientu izglītošana un līdzestības stiprināšana pirms endoprotezēšanas jeb locītavas nomaiņas operācijas.

2009. gadā ārste Dz. Pūka saņēmusi Rīgas domes Atzinības rakstu par ieguldījumu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanā.

Aktīvi piedalās gan sabiedriskajā, gan civilās aizsardzības darbā, ir Latvijas Anesteziologu un reanimatologu asociācijas un Eiropas Anesteziologu un reanimatologu asociācijas biedrs.

SIA “Rīgas 2. slimnīca” ir veselības aprūpes kapitālsabiedrība. Galvenais darbības virziens ir kustību balsta sistēmas slimību ārstēšana un rehabilitācija, kā arī neatliekamā medicīniskā palīdzība skeleta traumu gadījumos un plānveida ortopēdisko ārstniecību dažādu skeleta un locītavu slimību gadījumos.