Datornavigācijas sistēma ortopēdijā: viedais asistents ceļa endoprotezēšanas operācijās - Rīgas 2.slimnīca
Attēls: Rīgas 2. slimnīcas fotoarhīvs

12.07.2022. | Rūdolfs Vētra, dr. Sandris Petronis, Rīgas 2. slimnīca

Jaunākajā medicīnas žurnālā “Latvijas Ārsts” lasiet publikāciju par datornavigācijas sistēmu ortopēdijā – viedo asistentu ceļa endoprotezēšanas operācijās.

Mūsu valdes priekšsēdētājs, traumatologs, ortopēds dr. Sandris Petronis un ārsts-stažieris Rūdolfs Vētra iepazīstina ar digitālās ortopēdijas iespējām un priekšrocībām. Latvija bija pirmā valsts Baltijā, kurā 2003. gada sākumā tika ieviesta tolaik jaunākā medicīnas tehnoloģija Eiropā, proti, Vācijā izstrādātā datornavigācijas sistēma “Orthopilot”.

Lepojamies, ka pirmā ārstniecības iestāde, kurā sāka lietot navigācijas sistēmu, bija Rīgas 2. slimnīca, kuras galvenais darbības virziens ir kustību balsta sistēmas slimību ārstēšana un rehabilitācija, kā arī neatliekamā medicīniskā palīdzība smagu skeleta traumu gadījumos. Šobrīd tiek izmantota jau 5. paaudzes datornavigācijas sistēma.