Starptautiskās apmācībās savā pieredzē dalās traumatologs, ortopēds dr. Sandris Petronis - Rīgas 2.slimnīca

07.07.2023. | Rīgas 2.slimnīca

Jūnija izskaņā Vīnē pulcējas traumatoloģijas un ortopēdijas speciālisti no visas pasaules, lai apgūtu precīzākas ķirurģiskās metodes, pielietojot datornavigācijas sistēmu. Gan teorētiskajā, gan praktiskajā ārstu apmācībā piedalījās Rīgas 2. slimnīcas valdes priekšsēdētājs un traumatologs, ortopēds dr. Sandris Petronis.

“Ceļa ekspertu apmācības navigācijā – “OrthoPilot©” datorizētā ortopēdiskā ķirurģija” norisinājās 29. – 30. jūnijā Vīnes Medicīnas universitātes Anatomijas centrā, Austrijā.

Vieslektors dr. S. Petronis jau 20 gadus ceļa locītavas nomaiņas operācijas veic ar viedo asistentu. Savās lekcijās pieredzes bagātais ārsts speciālistus iepazīstināja ar galvenajiem anatomiskajiem orientieriem kopējā ceļa locītavas endoprotezēšanas operācijā un kinemātiskās endoprotezēšanas navigācijas sistēmas plānošanas ekrāna izvēlni un iespējām.