Dr. Sandris Petronis viesojas raidījumā, kur stāsta par ortopēdijas aktualitātēm - Rīgas 2.slimnīca
TV24 raidījuma "Dr. Apinis" sižets "Kas jauns ortopēdijā".

26.06.2023. | Rīgas 2.slimnīca

TV24 raidījuma “Dr. Apinis” sižetā “Kas jauns ortopēdijā” viesojās arī dr. Sandris Petronis, traumatologs, ortopēds, Rīgas 2. slimnīcas valdes priekšsēdētājs, Rīgas Stradiņa universitātes Ortopēdijas katedras docētājs, kā arī vairāku profesionālo organizāciju valdes loceklis.

Kā atzīst raidījuma viesi, pieprasījums pēc locītavas nomaiņas jeb endoprotezēšanas operācijas pakalpojuma palielinās un turpinās pieaugt.

No kreisās: dr. Sandris Petronis, dr. Mārtiņš Malzubris, dr. Visams Rafaels un dr. Pēteris Apinis. Privātais fotoarhīvs.

Svarīgākās tēzes:

• Tehnoloģiju attīstība pozitīvi ietekmē ortopēdijas metožu modernizāciju, piem., datornavigācijas pielietošana palielina operācijas precizitāti, ir uzlabots implantu un ķirurģisko instrumentu dizains, kā arī pilnveidotas citas iespējas un laika gaitā uzkrātas vērtīgas atziņas.
  • Pacientu skaits, kam ir osteoartrīts un nepieciešama locītavas nomaiņa jeb endoprotezēšana, pieaug. Arvien vairāk pacientiem ir blakusslimības, kā arī slimnieki vēršas pēc palīdzības gados jaunāki.
  • Multidisciplināram komandas darbam ir būtiska nozīme pirms un pēcoperācijas laikā, lai palīdzētu pacientam ātrāk piecelties kājās un sākt staigāt. Projekts “Pacientu skola” paredz ne tikai veikt pirmsoperācijas izmeklējumus, bet arī satur papildu apmācību moduli ar prezentācijām un saskarsmi ar ārstiem, speciālistiem.
  • Rīgas 2. slimnīcai ir nozīmīga loma akūtajā traumatoloģijā – medicīnas iestādei ir stratēģiski svarīga lokalizācija, tā nosedzot visu Daugavas kreiso krastu, arī Pierīgu.

Sižetu var noskatīties tiešsaistē: Ortopēds: Pacientu skaits pieaug un viņi kļūst jaunāki >>

Avots: “Kas jauns ortopēdijā” (26.06.23.), i-veseliba.lv

26.06.2023 Dr. Apinis 1. daļa >>