Diagnostiskās radioloģijas nodaļas vadītājs piedalās Eiropas Radiologu kongresā - Rīgas 2.slimnīca
24/7 neatliekamā medicīniskā palīdzība traumatoloģijā
Eiropas Radiologu kongress 2023. Publicitātes foto: Eiropas Radioloģijas biedrība.

Diagnostiskās radioloģijas nodaļas vadītājs piedalās Eiropas Radiologu kongresā

07.03.2023. | Rīgas 2.slimnīca

Eiropas Radiologu kongress (ECR) ir viens no lielākajiem ārstu, radioloģijas speciālistu kongresiem pasaulē, kas ik gadu norisinās Vīnē, Austrijā. Arī šogad vērienīgajā pasākumā (01.-05.03.23.) tika plaši pārstāvēta Latvijas delegācija, kuras sastāvā bija Rīgas 2. slimnīcas Diagnostiskās radioloģijas nodaļas vadītājs dr. Viktors Ļiņovs.

Kā ierasts, kongresā ierodas visi pasaulē zināmākie radiologi, lai izsmeļoši pastāstītu par jaunākajām tehnoloģijām un profesionālo ikdienu radiologu praksē, kas ir svarīgi gan mediķu zināšanu aktualizēšanai, gan papildināšanai.

“Vēlos uzsvērt, ka dalība šādos kongresos, manuprāt, ir obligāta jebkuram ārstam speciālistam, lai mediķis būtu kvalificēts un ar modernu skatu gan uz medicīnu, gan ārstniecību. Šis kongress nu jau ir kļuvis par tradīciju Latvijas radiologiem, kur mēs sevi kā komandu pārstāvam ar prezentāciju. Rezultātā starp kolēģiem uzlabojas savstarpējās attiecības un komunikācija,” savā pieredzē dalās radiologs dr. V. Ļiņovs.

 

“Eiropas Radiologu kongresā 2023” bija izteikts fokuss uz mākslīgā intelekta pielietošanu ārstniecībā, it īpaši radioloģijā. Starptautiskajā pasākumā bija daudz izsmeļošu lekciju un prezentāciju, kā arī plaša izstāde vairākos stāvos, kur viena sekcijām bija veltīta mākslīgajam intelektam. Apmeklētājiem bija iespēja iepazīties ar jaunākajām tehnoloģijām un iekārtām, piem., ultrasonogrāfijai, datortomogrāfijai, magnētiskajai rezonansei, kā arī izzināt vismodernākos risinājumus IT sfērā – pacientu un radioloģijas nodaļas pārvaldības risinājumus, radioloģisko attēlu pārlūkprogrammas un citus rīkus.

 


 

Par Eiropas Radioloģijas biedrību

Eiropas Radioloģijas biedrība ir Vīnē, Austrijā, bāzēta starptautiska medicīnas biedrība, kuras mērķis ir veicināt un koordinēt radioloģijas zinātnisko, filantropisko, intelektuālo un profesionālo darbību Eiropā.

 

Par Rīgas 2. slimnīcu

Rīgas 2. slimnīca ir vienīgā ārstniecības iestāde Daugavas kreisajā krastā, kas sniedz neatliekamo medicīnisko palīdzību traumu gadījumos un plānveida ortopēdisko ārstēšanu dažādām kaulu un locītavu slimībām.