Eiropas līmeņa ultrasonogrāfijas asociācija publicē Rīgas 2. slimnīcā aprakstītu klīnisko gadījumu - Rīgas 2.slimnīca
24/7 neatliekamā medicīniskā palīdzība traumatoloģijā
Ultraskaņas aina vīrietim ar vaskulītu neiropātiju, kur atklāta labā elkoņa kaula nerva palielināšanās. Avots: Rīgas 2. slimnīca.

Eiropas līmeņa ultrasonogrāfijas asociācija publicē Rīgas 2. slimnīcā aprakstītu klīnisko gadījumu

07.02.2023. | Rīgas 2.slimnīca

Rīgas 2. slimnīcā ir attīstīta un moderni aprīkota Diagnostiskās radioloģijas nodaļa, kas veicina ātru, kvalitatīvu pacientu diagnostiku un jauno speciālistu profesionālo izaugsmi. Eiropas Medicīnas un bioloģijas ultraskaņas biedrību federācijas (European Federation of Societies for Ultrasound in Medicine and Biology) mājaslapā ir publicēts klīniskais gadījums par ultrasonogrāfiju vaskulītiskās neiropātijas diagnostikā.

Klīnisko gadījumu ir aprakstījusi Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas fakultātes studente Dace Gailīte sertificēta radiologa, Latvijas Ultrasonogrāfistu asociācijas prezidenta, Rīgas 2. slimnīcas Diagnostiskās radioloģijas nodaļas vadītāja  dr. Viktora Ļiņova vadībā. Šajā klīniskajā gadījumā ultraskaņas izmeklējumam bija svarīga loma, sākotnēji novērtējot roku sāpes un pirkstu nejutīgumu, un tā ir vērtīgs rīks perifēro nervu un skarto artēriju izmeklēšanai.

Papildus elektrofizioloģiskajiem novērtējumiem nervu ultraskaņa ir neinvazīva diagnostikas metode perifēro nervu vaskulīta noteikšanai. Turklāt pieredzējušam speciālistam tā ir viegli izmantojama, kā arī šai diagnostikas metodei nav būtisku blakusparādību. Jau pārbaudes laikā pacientam var izskaidrot sākotnējos novērojumus. Ultrasonogrāfija var nodrošināt ievērojamu ieguldījumu diagnostiskā, nosakot vaskulīto neiropātiju.

Avots: Ultrasonography in the diagnosis of vasculitic neuropathy – a case report

 


Par Rīgas 2. slimnīcu

Rīgas 2. slimnīca ir vienīgā ārstniecības iestāde Daugavas kreisajā krastā, kas sniedz neatliekamo medicīnisko palīdzību traumu gadījumos un plānveida ortopēdisko ārstēšanu dažādām kaulu un locītavu slimībām.