Pasaules fizioterapijas dienā speciālisti uzsver vingrojumu nozīmīgumu pirms operācijas - Rīgas 2.slimnīca
Vingrojumu programma pirms gūžas locītavas nomaiņas. Attēls: Rīgas 2. slimnīca.

07.09.2023. | Rīgas 2.slimnīca

Ik gadu 8. septembrī tiek atzīmēta Pasaules fizioterapijas diena. Šajos profesionālajos svētkos tiek sekmēta izpratne par fizioterapeitu būtisko ieguldījumu sabiedrības veselības veicināšanā, palīdzot cilvēkiem atgūt mobilitāti un fizisko neatkarību. Rūpējoties par pacientu kaulu un locītavu veselību, Rīgas 2. slimnīcas Rehabilitācijas nodaļas fizioterapeiti piedāvā sešu vingrojumu programmu pirms gūžas endoprotezēšanas operācijas.

Specializētās slimnīcas komandā ir septiņi fizioterapeiti, kas specializējas traumatoloģijas un ortopēdijas rehabilitācijā. Lai locītavas nomaiņa būtu veiksmīga, ir svarīgi vingrot. Speciālisti rekomendē: pirms gūžas locītavas endoprotezēšanas operācijas fiziski jāsagatavojas, pildot mērķtiecīgu vingrojumu programmu.

Noskatieties video ar sešu vingrojumu programmu un sāciet laikus trenēt gūžas locītavu un līdzsvaru.

2022. gadā publicētais Šveices zinātnieku pētījums pierāda, ka vingrošana pirms locītavas nomaiņas nodrošina labākus rezultātus pēcoperācijas laikā, tādējādi sākot trenēt muskuloskeletālo sistēmu.

Savukārt citu pētnieku publikācijā parādīts, ka vingrojumu komplekss, kas tiek veikts pirms operācijas, uzlabo kustību amplitūdu gūžas locītavā, muskuļa spēku, līdzsvaru un gaitas ātrumu.

Piesakieties fizioterapijai vai fizikālajām procedūrām Rīgas 2. slimnīcā jau tagad:

• 67607263 (darba dienās plkst. 8:00 – 16:00);
  • Rehabilitācijas nodaļa, 5. stāvs, Ģimnastikas iela 1, Rīga.